Veľkonočný zájazd - Bavorské zámky, Orlie hniezdo, Salzburg

< >
<
>
Cena zájazdu: 
199
Termín: 
10.04.2020 do 12.04.2020

Skvelý 3- dňový poznávací zájazd počas ktorého návštívime Salzburg, Orlie hniezdo, jazero Königse a zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau 

1. Deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách z Prievidze, Bánoviec nad Bebravou, Trenčína, Nového Mesta nad Váhom, Trnavy a Bratislavy. Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

 

Okolo poludnia po príchode do Salzburgu začínáme prehliadkou nádherného barokového mesta, o ktorom se právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska.
Navštívime pevnosť Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Bola vybudovaná v 11. storočí, a je to najväčšia dokonale zachovaná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto.

Následne si pozrieme kúzelné záhrady zámku Mirabell, ktoré vytvorili podľa návrhu slavného barokového architekta Fischera z Erlachu. V záhradách uvidíme Pegasovu fontánu, barokové sošky, kvetinové mozaiky. Určite odporúčame navštíviť aj rodný dom W. A. Mozarta na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a historické námestie Rezidenzplatz. Srdcom starého mesta je ulička Getreidegasse plná obchodov a štíty na domoch vypovedajú o tom, kto tam kedysi v skutočnosti sídlil a sú akýmsi dedičstvom z dôb minulých. Z ďalších zaujímavých miest vyberáme arcibuskupský palác, kostol Františkánov, ďalej Domplatz a Kapitelplatz. Počas našej prehliadky ešte uvidíme Festpielenhaus (divadlo vytesané do skaly). V čase voľného programu môžme ochutnať Mozartove gule alebo iné miestne dobroty a prechádzkou ulicami Salzburgu obdivovať miestnu architektúru.

Podvečer ubytovanie na hoteli v okolí, voľný program.

2. Deň:

Raňajky, odchod do národného parku Berchtesgaden a následný presun k dnešnému cieľu pod vrchol ku čajovni Kehlsteinhaus, čiže Orliemu hniezdu – horskému sídlu, ktoré bolo postavené ako dar k Hitlerovým päťdesiatým narodeninám vo výške 1834 m. s krásnym výhľadom na Alpy.

Najskôr sa zvezieme po unikátnej ceste Kehlsteinstrasse špeciálne upraveným miestnym autobusom. Odtiaľ sa vyvezieme pôvodným mosadzným výťahom až k terajšej reštaurácii ponúkajúcej výhľad, ktorý bol kedysi určený len pre Hitlera a jeho suitu. Naskytne sa nám krásny rozhľad na vrcholy Álp, okolité dedinky a jazero Königsee. Pri peknom počasí je dokonca z vrcholu vidno až do vzdialenosti 200 km. Prehliadka sídla, voľný program.

Po návrate do Obersalzbergu pokračujeme k jazeru Königssee. Z prístavu sa preplavíme lodičkou ku kostolu sv. Bartolomeja. Prezrieme si kaplnku a jej okolie, možnosť nákupu suvenírov, návšteva kaviarní a restaurácií. Odchod na ubytovanie v okolí.

3. Deň:

Po raňajkách odchod a presun autobusom do Bavorska, kde navštívime dva zámky Ľudovíta II. V údolí jazier pod úpätím Álp – zámok Hohenschwangau (miesto detstva a mladosti Ľudovíta II.) a najnavštevovanejší zámok v Nemecku - Neuschwanstein.

Zámok Hohenschwangau z 19. storočia sa nachádza v južnom Nemecku, blízko obce Hohenschwangau a slúžil ako oficiálna rezidencia dospievajúceho bavorského kráľa Ľudovíta II. Bol postavený z iniciatívy Ľudovítovho otca Maximiliána II. a vybudovali ho na zrúcaninách stredovekého hradu Schuanguau, ktorý sa po prvý raz v historických dokumentoch spomína už v 12. storočí. Zámok Neuschwanstein je umiestený na vysokom skalnatom brale vo výške 110 m. v bavorských Alpách, ktorý nechal vybudovať bavorský kráľ Ludovít II. Jeho rozprávková silueta veží je notoricky známa a poslúžila napríklad Walt Disneymu ako inšpirácia pre zámok do jeho rozprávky o Snehulienke. Zámok Neuschwanstein patrí medzi najnavštevovanejšie nemecké pamiatky.
Návšteva zámkov a voľný program.

Popoludní cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom Neoplan, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 5,70 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 76 EUR/ osoba/zájazd
  • Orientačné ceny vstupov: Orlie hniezdo: 15 EUR, plavba jazerom Königssee: 14 EUR/ dospelí a 7,50 EUR/ deti, Mozartov rodný dom: 10 EUR, Pevnosť Hohensalzburg: 11 EUR (vrátane obojsmer. lanovky), Kombinované vstupné do oboch zámkov cca 26 EUR / osoba, vstupné do jedného zámku 14,50 EUR /osoba
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta:  

Prievidza, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trnava -  6 EUR/ osoba

Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Bratislava - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€]
10.04.2020 199,00
11.09.2020 199,00

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.