Krásy jarnej Prahy - 3 dni

< >
<
>

Trvanie:

3dní
2nocí
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Globus*** Krystal***

Najbližšie termíny

streda, 24 apríl, 2024
Cena študent 1 
124.90
štvrtok, 9 máj, 2024
Cena študent 2 
124.90
streda, 22 máj, 2024
Cena študent 3 
124.90
streda, 5 jún, 2024
Cena študent 4 
124.90
pondelok, 24 jún, 2024
Cena študent 5 
128.90

Konečná cena

8
135
Od 124,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

3- dňový študentský poznávací zájazd za kultúrnymi pamiatkami a vyhľadávanými miestami tejto očarujúcej a stále pulzujúcej historickej metropoly

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného v miesta v skorších ranných hodinách. Počas cesty pravidelné prestávky. Predpoludním príchod do Prahy. 

Prehliadku so sprievodcom v trvaní asi 3 hodiny začíname na Hradčanoch, pozrieme si striedanie stráží, nádvorie Pražský hrad - nádvoria a časť katedrály sv. Víta zdarma, ostatné objekty za poplatok v prípade záujmu ( Pražský hrad- okruh: Bazilika sv Jiří, Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác) ďalej uvidíme Valdštejnský palác, Loreto až k Lenonovej stene, prejdeme cez Kampu - umelo vybudovaný ostrov na nábreží Vltavy, pokračujeme na Karlov most cez ktorý prejdeme až na druhú stranu Vltavy až k Staromestskej mostovej veži, ktorú nechal vybudovať Karel IV. v polovici 14. storočia spolu s Karlovým mostom. Podľa časových možností voľný program v centre starého mesta s možnosťou individuálnej návštevy múzeí a pamiatok, obed. Odchod na hotel, ubytovanie, voľný večerný program.

2. Deň:

Raňajky. Presun do centra mesta, pokračovanie v prehliadke so sprievodcom, ktorú začíname na Václavskom námestí, ktorého dominantou je socha Svätého Václava na koni, ktorá dohliada a vidí na celú dĺžku tejto ulice. Za jej chrbtom uvidíme budovu Národného múzea a v spodnej časti námestia je možné prejsť cez MůstekStaromestskému námestiu. Celú ulicu dnes lemujú rušné cesty no najmä budovy s obchodmi, kaviarňami a honosnými hotelmi. Pokračujeme okolo Obecného domuStavovského divadla k neďalekej Prašnej bráne vysokej 65 metrov s vyhliadkou vo výške 44 metrov a 186 schodmi. Ďalej prejdeme popod Karlovu univerzitu, ktorá patrí k najstarším v Európe a dnes je z nej popredná vysoká škola. Dostaneme sa až ku Týnskému chrámu - gotickému kostolu, ktorý patrí k najvýznamnejším kostolom v meste a stojí na rohu Staromestského námestia, na ktorom nájdeme i radnicuPražský orloj. Nasleduje voľný program, počas ktorého môžeme navštíviť napríklad aj neďaleké Múzeum voskových figurín a preskúmať individuálne široké okolie, nákup suvenírov. Popoludní v prípade záujmu  možnosť objednania plavby loďou po Vltave s okruhom v trvaní 1 hodiny. Popoludní návrat na hotel, voľný program, alebo možnosť naplánovať večerný kultúrny program ( divadlo, koncert, športové podujatie a iné).

3. Deň:

Raňajky. Odhlásenie z hotela a odloženie batožiny. V prípade záujmu návšteva Národného technického múzea, alebo presun zubačkou na Petřín a prehliadka Petřínskej rozhľadne, Štefánikovej hvezdárne, Zrkadlová sieň - podľa výberu. Ako alternatívu k dennému programu odporúčame aj návštevu pražskej ZOO, ktorá patrí medzi top obľúbené zoologické záhrady sveta a ponúka mnoho moderných pavilónov so zvieratami z celého sveta v ich, čo najprirodzenejších podmienkach aj vďaka členitému prostrediu pražskej Troje. 

Popoludní odjazd z Prahy, návrat na Slovensko vo podvečerných hodinách.

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac študentov. V prípade menšej skupiny radi pripravíme pre vašu skupinu cenovú ponuku na mieru.

 

V cene je zahrnuté:

 • Doprava klimatizovaným autobusom,  Služby skúseného sprievodcu , Poistenie proti úpadku CK         
 • Ubytovanie na 2 noci v dvoj, troj a štvor-lôžkových izbách s príslušenstvom v 3* hoteli
 • Bohaté raňajky
 • Pedagogický dozor (2 miesta) zdarma

Možné príplatky:

 • Komplexné cestovné poistenie Union: 5,50 EUR/osoba/zájazd
 • Poplatky za vstupy do pamiatok a atrakcií, vreckové
 • Lanovka na Petřín: 30,- Kč, Zrkadlové bludisko 80,- Kč, prehliadka - Pražský hrad – okruh: 125,- Kč/ študent, ZOO - od 200 Kč/ študent, Madame Tussauds - 170 Kč/osoba
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 55 EUR/ zájazd
 • Plavba loďou po Vltave cca 1 Hod.: od 12 EUR/os.
 • Prípadná pobytová daň: 4 EUR/osoba/zájazd (platí pre osoby od 18 r.)
 • Viacchodová večera: od 14 EUR/osoba

Nástupne miesta:

Podľa požiadavky.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.