Osvienčim - Krakow - Soľná baňa Vielička

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel Krakus***

Najbližšie termíny

štvrtok, 9 máj, 2024
Cena študent 1 
84.90
streda, 22 máj, 2024
Cena študent 2 
84.90
štvrtok, 13 jún, 2024
Cena študent 3 
84.90

Konečná cena

Od 84,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Dvojdňový poznávací školský zájazd do koncentračného tábora v Osvienčime, historického centra Krakow a soľnej bane Vielička

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Počas cesty krátke prestávky na toaletu.

Dopoludňajší príchod do Osvienčimu. Návšteva štátneho múzea - bývalý koncentračný tábor Auschwitz - Birkenau, ktorý bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor počas II. svetovej vojny. Bol zriadený v roku 1941 neďaleko zajateckého tábora Auschwitz a poľského mestečka Osvienčim. Vchod do tábora tvorí dominantná vstupná brána, nad ktorou sa týči nápis: „Arbeit macht frei“ – práca oslobodzuje. Prehliadka s miestnym sprievodcom v slovenskom/českom jazyku so slúchadlami cca 3,5 hod., ktorá je rozdelená na dve časti. Najskôr navštívime tábor v Osvienčime a následne sa presunieme do neďalekého tábora Birkenau.

Po skončení prehliadky presun autobusom do Krakova asi 1,5 Hod. Popoludní plánovaná  prehliadka Starého mesta KrakowHradný komplex Wawel s areálom kráľovského zámku a gotickou katedrálou so známym zvonom Zygmund historická budova univerzity Kolegium Maius, Hlavné námestie Rynek Glówny, Floriánska ulica s bránou, Staré hradby s baštou Barbakan, Mariánsky kostol Nanebovzatia  Panny Márie s gotickým oltárom a mestská tržnica Sukienica.  Nasleduje voľný program, podvečer odchod na hotel, ubytovanie, nocľah.

2. Deň:

Raňajky, od-ubytovanie z hotela. Presun autobusom do soľnej bane Vielička.

 

Prehliadka soľnej bane s cca 3 km sprístupnenou trasou s miestnym sprievodcom. Na tejto trase sa nachádzajú úchvatné siene a chodby vytesané počas dávnej ťažby soli a taktiež úžasné soľné sochy od baníkov, ale aj umelcov z dnešnej doby. Na konci turistickej trasy sa nachádza veľká sieň a kaplnka využívaná aj na rôzne oslavy a svadby. Okrem toho sa v turistickej časti bane nachádza aj podzemné jazero a expozícia dejín soľného baníctva. Pozrieť si tam môžete fotografie, ktoré zachytávajú baňu ešte v období, keď sa v nej poctivo pracovalo. Taktiež sú tam rôzne exponáty spojené s baníctvom, umelé sochy, ktoré zobrazujú život v bani, ale aj špeciálna sekcia, ktorá pozostáva zo sôch vyrobených priamo zo soľných kameňov. Tie patria medzi najvzácnejšiu časť prehliadky. Počas prehliadky krátka prestávka na obed a toaletu v podzemných priestoroch upravených na oddych a občerstvenie, či zábavu. 

Následne zraz pri autobuse a odchod s prestávkami na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách na výstupné miesto.

Ako alternatívu programu v tento deň ponúkame aj návštevu soľnej bane Bochnia:

Bochnia - soľná baňa patrí medzi najstaršie bane v Poľsku a je o niečo staršia od svojej sestry neďalekej Wieliczky. Ťažba sa tu datuje už od roku 1248 a v hĺbke 200m ponúka zaujímavé banské diela, ako komory, expozície starých banských strojov či drevenú kaplnku so sochami a obrazmi, ktorej súčasťou je aj oltár zo soli. Soľná baňa je zapísaná na zozname UNESCO. Zaujímavou atrakciou je aj multimediálna expozícia, ktorá približuje dejiny ťažby soli. Ďalšími atrakciami v priestoroch bane sú jazda na banskom vláčiku, alebo podzemnú plavbu člnmi, či  zjazd najdlhšou 140 m kĺzačkou, ktorá spája 2 úrovne bane. Unikátnou a jedinečnou atrakciou je aj podzemná multimediálna výstava, ktorá umožňuje spoznať  históriu v doteraz nespoznanej podobe. Návšteva múzea Arthropoda – najväčšia stála expozícia motýľov na svete. Prehliadka končí s pobytom v najväčšej komore Ważyn, kde sa nachádza reštaurácia "Ważynek", obchod so suvenírmi, športové ihrisko a detské ihrisko. Tento unikátny priestor bol kedysi inak usporiadaný a slúžil pre kone, ktoré pracovali na blízkym bežeckom páse cez Ważynovu šachtu. Po prehliadke krátke voľno na nákup suvenírov.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, Služby miestnych sprievodcov, Poistenie proti úpadku CK

  • Ubytovanie v hoteli na 1 noc s raňajkami

  • Prehliadka Osvienčimu a Krakova so slovenským sprievodcom

  • Pedagogický dozor: 2 miesta zdarma, minimálny počet  od 40 študentov

Príplatky za vstupy:

  • Vstupné do tábora v Osvienčime: 12,00 EUR/ osoba

  • Komplexné cestovné poistenie UNION - EU: 4 EUR/osoba

  • Skupinové vstupné Vielička: od 23,50 EUR/osoba

  • Vstupné a prehliadka bane Bochnia: od 9,50 EUR/osoba

  • Vreckové, Prípadné vstupy na mieste: WAWEL, KATEDRÁLA - Zygmundov zvon

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.