Školský zájazd: Praha – História plna zážitkov

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová

Najbližšie termíny:

štvrtok, 12 máj, 2022
Cena študent 1: 
74.90
štvrtok, 16 jún, 2022
Cena študent 2: 
74.90

Konečná cena:

Od 74,90

2- dňový školský poznávací zájazd za najzaujímavejšími pamiatkami a miestami spojenými i s našou históriou, ktorú spoznávame na hodinách dejepisu

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného v miesta v skorších ranných hodinách. Počas cesty pravidelné prestávky. Príchod do Prahy okolo poludnia. 

Prehliadku so sprievodcom začíname na Hradčanoch, pozrieme si striedanie stráží, nádvorie - Pražský hrad (v prípade záujmu Malý okruh za poplatok, nádvoria a časť katedrály sv. Víta zdarma) ďalej pokračujeme cez Zlatú uličku, uvidíme Valdštejnský palác, Loreto až k Lenonovej stene, prejdeme cez Kampu - umelo vybudovaný ostrov na nábreží Vltavy, pokračujeme na Karlov most cez ktorý prejdeme na druhú stranu Vltavy až k Staromestskej mostovej veži, ktorú nechal vybudovať Karel IV. v polovici 14. storočia spolu s Karlovým mostom. Podľa časových možností voľný program. Odchod na hotel, Ubytovanie.

Osobné voľno, alebo podľa želania pripravíme večerný program ( plavba na lodi, divadlo, koncert a iné).

2. Deň:

Raňajky, od-ubytovanie z hotela, odloženie batožiny, presun do centra mesta. Prehliadku so sprievodcom v trvaní 2,5 až 3 hodiny začíname na Václavskom námestí, ktorého dominantou je socha Svätého Václava na koni, ktorá dohliada a vidí na celú dĺžku tejto ulice. Za jej chrbtom uvidíme budovu Národného múzea a v spodnej časti námestia je možné prejsť cez MůstekStaromestskému námestiu. Celú ulicu dnes lemujú rušné cesty no najmä budovy s obchodmi, kaviarňami a honosnými hotelmi. Pokračujeme okolo Obecného domuStavovského divadla k neďalekej Prašnej bráne vysokej 65 metrov s vyhliadkou vo výške 44 metrov a 186 schodmi. Ďalej prejdeme popod Karlovu univerzitu, ktorá patrí k najstarším v Európe a dnes je z nej popredná vysoká škola. Dostaneme sa až ku Týnskému chrámu - gotickému kostolu, ktorý patrí k najvýznamnejším kostolom v meste a stojí na rohu Staromestského námestia, na ktorom nájdeme i radnicu a Pražský orloj. 

Nasleduje voľný program, počas ktorého môžeme navštíviť napríklad aj neďaleké Múzeum voskových figurín a preskúmať široké okolie, nákup suvenírov.

Popoludní zraz pri autobuse, odchod na Slovensko.

Návrat vo večerných hodinách.

Program v Prahe je možné meniť podľa vašich požiadaviek.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom,  služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • Hotelové ubytovanie na 1 noc v dvoj a troj- lôžkových izbách s príslušenstvom v 3** hoteli
  • 1x raňajky formou bufetu
  • Pedagogický dozor: 2 miesta zdarma   

Možné príplatky:

  • Večera: Od 9,00 EUR/osoba
  • Poplatky za vstupy do pamiatok, Lanovka na Petřín: 25,- CZK, Zrkadlové bludisko 55,- CZK, Pražský hrad – malý okruh: 125,- CZK/ študent
  • Komplexné cestovné poistenie 2,80 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu 21,00 EUR/osoba
  • Prípadná miestna pobytová taxa: 1,00 EUR/ osoba

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.