Školský zájazd: Stužková s kúpaním v Taliansku

< >
<
>

Trvanie:

5dní
4nocí
Strava 
Polpenzia
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel***

Najbližšie termíny

utorok, 16 máj, 2023
Cena študent 1 
259.00
utorok, 3 október, 2023
Cena študent 2 
259.00

Konečná cena

Od 259
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

5- dňový poznávací zájazd s kúpaním v Jadranskom mori spojený s oslavou stužkovej slávnosti a návštevou pamiatok v Rimini, San Maríne, Urbine a Ferrare

Program:

1. Deň:

Odchod z vášho nástupného miesta v popoludňajších hodinách, z Bratislavy o 20.00 hod. Tranzit cez Rakúsko do Talianska. Počas cesty pravidelné prestávky na toaletu.

2. Deň:

Príchod do San Marína dopoludnia. Prehliadka historických  pamiatok tejto najstaršej existujúcej republiky so skúseným sprievodcom - Námestie Piazza della Liberta, pevnosť La Rocca a bazilika Saint Marino a ďalšie. Ako bonus návšteva tunajšieho obchodu s likérmi s ponukou výhodného nákupu tých najrôznejších príchutí pôvodom nielen z Talianska spojená s ochutnávkou. Voľný program na individuálnu prehliadku mesta, popoludní odchod do Rimini, ubytovanie na hoteli, osobné voľno, kúpanie, večera.

3. Deň:

Po raňajkách odjazd na denný výlet do neďalekého mestečka Urbino. Historické jadro mesta má renesančnú podobu so spleťou stredovekých uličiek a je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Centrum mesta tvorí námestie Piazza della Republicca. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je Palazzo Ducale - kedysi kniežací palác, ktorý patrí k najzachovalejším  príkladom sídla z 15. storočia. Ďalšie zaujímavé miesta stojace za návštevu sú neoklasicistická katedrála Duomo di Urbino, Námestie Palazzo Albani či pevnosť Albornoz Fortress. Voľno na prehliadku mesta, nákup suvenírov, obed.

Popoludní návrat do Rimini, voľný program, príprava na slávnosť odovzdávania stužiek, večera.

4. Deň:

Raňajky, dopoludnia pešia prehliadka pamiatkami a centrom Rimini.

Toto obľúbené prímorské stredisko ponúka okrem svojich niekoľko kilometrov dlhých piesočných pláži plných zlatistého piesku aj mnohé renesančné pamiatky.

Medzi najznámejšie patria antický obluk Arco di Augosto, antický päť oblúkový Most di Tiberio, Námestie Piazza tre Martiri, brána Montanara, či gotický kostol Tempio Malatestiano z 13. storočia. Za návštevu stojí aj archeologické nálezisko a galéria Dom chirurga z obdobia praveku. Taktiež možnosť návštevy miestnych trhov alebo voľný program pri mori, kúpanie, alebo individuálne návšteva vodných parkov v okolí.  Návšteva kaviarničiek, reštaurácií, pizzerií a možnosť užiť si tak atmosféru tohto zaujímavého letoviska, večera.

5. Deň:

Po raňajkách odhlásenie z hotela  a odchod smerom na Slovensko. Počas cesty prestávka vo Ferrare. Prehliadka nie veľkého o to však pôvabnejšieho historického starého mesta plného dláždenných uličiek a námestím s atmosférou talianských veľkomiest určite bude stáť za návštevu. Uvidíme námestie Piazza del Muncipio s historickým schodiskom k radnici, neďaleko zaujme stredoveký hrad  Castello Estense s niekoľkými krásnymi vežami, ktoré vidieť už z diaľky a do centra úplne zapadá svojou veľkosťou i miestna katedrála. 

Po prehliadke zraz pri autobuse a pokračovanie v ceste na Slovensko s pravidelnými prestávkami.

Po polnoci príchod do Bratislavy a ďalej na výstupne miesto.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autokarom, Služby skúseného sprievodcu CK, Poistenie proti úpadku CK
  • Ubytovanie v 2,3  lôžkových izbách v 3* hoteli s príslušenstvom na 3 noci
  • 3 x Polpenzia
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok
  • Pedagogický dozor: 2 miesta zdarma
  • Miestna pobytová taxa: 5,00 EUR/zájazd

Možné príplatky:

  • Vstupné do pamiatok príp. atrakcií: cca 25 EUR/osoba
  • Cestovné poistenie UNION - EU: 8,00 EUR/osoba/zajazd

Termín:

podľa požiadavky v termíne od apríla – do októbra

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac študentov. V prípade menšej skupiny na požiadanie pripravíme cenovú ponuku.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.