Školský zájazd: Schönbrunn a Viedeň - 2 dni

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel***

Najbližšie termíny

štvrtok, 11 apríl, 2024
Cena študent 1 
84.90
štvrtok, 25 apríl, 2024
Cena študent 2 
84.90
štvrtok, 9 máj, 2024
Cena študent 3 
84.90
pondelok, 20 máj, 2024
Cena študent 4 
84.90
štvrtok, 6 jún, 2024
Cena študent 5 
84.90

Konečná cena

6
90,40
Od 84,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Dvojdňový školský zájazd s poznávaním Viedne ochutnávkou v čokoládovni a návštevou ZOO, alebo zámku Schönbrunn

Program:

1. Deň:

Odchod z nástupného miesta v ranných hodinách. Príchod do Kittsee, kde navštívime čokoládovňu rodinnej firmy Hauswirth, ktorá sa svojimi výrobkami preslávila nielen v Rakúsku, ale aj po celej Európe, Amerike i svete.

Po prehliadke vo výrobnej hale možnosť nákupu sladkostí vo firemnej predajni, kde je úplne bežné najprv ochutnať z otvorených obalov a vybrať si tak sladkosti podľa vlastnej chuti. Následne odchod do centra Viedne, kde na vás čaká pešia prehliadka historického centra so skúseným sprievodcom – Hofburg, Stephanplatz a Stefansdom, Burgtheater, Radnica , Parlament, a ďalšie zaujímavosti v meste. V prípade záujmu voľný program na individuálnu prehliadku zaujímavostí, nákup suvenírov a krátky obed. prípadne návštevu niektorého z tunajších múzeí, ktoré sú pre školské skupiny zdarma. V prípade záujmu a času návšteva Prátra, alebo Múzea voskových figurín - Madame Tussauds. Neskôr popoludní presun autobusom na hotel v okolí, ubytovanie, nocľah.

Viedenský zábavný park Prater patrí k najobľúbenejším turistickým atrakciám Viedne. Ceny atrakcií sú rôzne a určite stoja za vyskúšanie. Mnohé sú prispôsobené pre deti i dospelých a užijete si plno zábavy a adrenalínu. Môžete tu navštíviť aj múzeum Madame Tussauds. Múzeum má celkovú plochu 2000 m² a je rozdelené do viacerých tematických častí. Nájdete v ňom mnoho rakúskych významných osobností z rôznych oblastí - mnohé z nich určite poznáte či už z našej spoločnej histórie alebo aj zo súčasnosti. Narazíte napríklad na cisára Františka Jozefa a jeho Sisi - Máriu Teréziu, W. A. Mozarta a celebrity ako Johnny Depp, Nicole Kidman, Robert Pattinson, Angelina Jolie alebo Michael Jackson či kapelu Queen a veľa iných. 

 

2. Deň:

Raňajky, od-ubytovanie z hotela a presun autobusom do Schönbrunn-u. Prehliadka exteriérov zámku spolu so záhradami a okolitým parkom, prípadne za návštevu stojí aj neďaleký vrch Gloriette, ktorý leží na vyvýšenom mieste a ponúka tak nádherný výhľad na Viedeň. V prípadne záujmu za poplatok je možné navštíviť aj interiér zámku počas základnej prehliadky - Imperial tour v trvaní asi 30 minút iba s audio sprievodcom, alebo je možná aj návšteva zoologickej záhrady v areáli zámockého parku.

Časť paláca - bývalej cisárskej rezidencie a záhrady Schönbrunnu sú na zozname svetového dedičstva UNESCO. ZOO - Schönbrunn je najstaršou zoologickou záhradou na svete, domovom viac ako 700 druhov - vrátane ohrozených zvierat a je rozdelená na niekoľko samostatných pavilónov. V pavilóne dažďového pralesa (Regenwaldhaus) nájdete na tisícoch štvorcových metrov pravú džungľu z Bornea s visiacimi netopiermi. Akváriá a teráriá obývajú zvieratá z oblasti Amazonky a korálových útesov. V polárnom pavilóne (Polarium) sa môžete stretnúť s tučniakmi alebo tuleňmi. Od roku 2006 je sprístupnený aj park nosorožcov. Vo výbehoch stretnete aj slony, hrochy, nosorožce, ľadové medvede, levy, tigre a rôzne druhy opíc. Pre deti i dospelých je v areáli veľa oddychových zón a interaktívnych hier. Areálom zámockého parku pravidelne putuje aj panoramatický vláčik, ktorý vás za poplatok prevezie medzi jednotlivými zastávkami parku vrátane vrchu Gloriette. 

Popoludní zraz pri autobuse a odchod okolo 17,00 Hod. na Slovensko.

Návrat na výstupné miesto v podvečerných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, Služby sprievodcu CK, Poistenie proti úpadku CK

  • Ubytovanie na 1 noc v dvoj, troj a štvor-lôžkových izbách s príslušenstvom v overenom hoteli ***

  • 1 x Raňajky

  • Pedagogický dozor 2 miesta zdarma, minimálny počet od 40 žiakov

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie UNION: 3,60 EUR/ osoba/ zájazd

  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 33 EUR/ noc

  • Základná prehliadka - interiéry zámku Schonbrunn: od 13,50 EUR/ žiak 6-18 rokov

  • Možné vstupy do jednotlivých múzeí a atrakcií: Vstupné do ZOO: 12 EUR/ deti- ceny sú orientačné
  • Múzeum MadameTussauds: od 9,00 EUR študent/ skupina 

Nástupné miesta:

Podľa požiadaviek

Termín:  

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Cena zájazdu platí pri nástupe z Trenčianského kraja a pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.