Študentský zájazd: Benátky - Verona - Lago di Garda

< >
<
>

Trvanie:

3dní
2nocí
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel***

Najbližšie termíny

nedeľa, 5 máj, 2024
Cena študent 1 
169.90
streda, 22 máj, 2024
Cena študent 2 
169.90
nedeľa, 9 jún, 2024
Cena študent 3 
174.90
streda, 19 jún, 2024
Cena študent 4 
175.90

Konečná cena

169,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Počas nášho 3- dňového autokarového poznávacieho zájazdu vás prevedieme Veronou opradenou príbehom lásky Rómea a Júlie od Shakespearea , okolím jazera di Garda a spoznáte romantické mesto kanálov a gondol Benátky

1. Deň:

Odchod z vášho nástupného miesta v popoludňajších, večerných hodinách, odjazd z Bratislavy po 20-tej hodine. Počas cesty pravidelné prestávky na toaletu, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. Deň:

Príchod do Verony v ranných hodinách.

Počas prehliadky si spoločne pozrieme pamiatky tohto nádherného starobylého mesta a vďaka jeho nezmenenej  podobe budete mať občas pocit akoby ste boli miestami v minulosti v časoch Shakespeara, keď tvoril hru Rómeo a Júlia. Pozrieme si námestie Piazza Brá, veľkú rímsku Arénu di Verona z 1. storočia z červeného mramoru v ktorej prebiehali gladiátorské zápasy a dnes sa tu konávajú koncerty a opery. Hlavné námestie Piazza delle Erbe, ktoré je strediskom miestneho života a trhov. V jej strede uvidíme fontánu di Madonna Verona a opodiaľ je 84 - metrová veža Torre dei Lamberti s možnosťou vyhliadky. Námestie Piazza dei Signori s uprostred stojacou sochou Danteho, Baziliku San Zeno a dvoj-kostol San Fermo Maggiore, ktorý nebude jediný, ktorý pri potulkách mestom nájdete.

Na brehu rieky stojací Hrad Castelvecchio - kedysi pevnosť, slúžiaca dnes ako múzeum veronských sôch a obrazov a jej priľahlý most Scaligero s tromi výraznými oblúkmi a úžasným výhľadom z neho na rieku Adiža. 

Milovníci romantiky určite ocenia prehliadku slávneho Júliinho domu - Casa di Giulietta s povestným balkónom, ktorého dvor je zaplnený milostnými vyznaniami od zamilovaných párov. Budovu nájdete v centre mesta na ulici Via Cappello a vnútri sa nachádza múzeum. Individuálne voľno na prehliadku mesta.

Popoludní zraz pri autobuse a presun k úžasnému jazeru Lago di Garda. Navštívime kúpeľné mestečko Sirmione s bohatou kúpeľnou históriou a nevynecháme ani unikátny hrad Scaligero na brehu jazera obklopený vodou a prístupový bod do centra mesta. Nezabudnite na plavky, určite zostane čas i na kúpanie, alebo na vyhliadkovú plavbu po jazere počas ktorej budete mať mestečko ako na dlani. Podvečer ubytovanie na hoteli v okolí, nocľah.

3. Deň:

Raňajky, Odchod do prístavu Punta Sabioni. Plavba trajektom do centra Benátok priamo na Námestie San Marco.

Pešia prehliadka najznámejších pamiatok: Námestie San Marco s Bazilikou, Dóžov Palác, veža Campanilla, Ponte di Rialto, Bazilika dei Santi, Kanál Grande. Voľný čas potom môžete využiť napríklad na prechádzky romantickými uličkami, plavbou na gondole spoznať ulice z iného pohľadu, alebo si posedieť pri pravej talianskej káve a vychutnať si atmosféru mesta individuálnou prehliadkou.

Plánovaný odchod loďou do prístavu Punta Sabioni je v popoludňajších hodinách, odtiaľ o 17.00 hod. odchod autobusu, cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko.

Príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.

Pre skupiny nad 40 osôb 2 miesta zdarma a možnosť výberu aj iných termínov.

 

V cene je zahrnuté:

 • Doprava klimatizovaným autobusom autokarom, Služby skúseného sprievodcu, Poistenie proti úpadku CK
 • Ubytovanie v hoteli*** na 1 noc v 2 - 4 lôžkových izbách
 • Bohaté raňajky
 • Prehliadka Benátok a Verony podľa programu bez vstupov do pamiatok 

Možné príplatky:

 • Komplexné cestovné poistenie UNION -EU študent: 8 EUR/osoba/zájazd (vrátane poistenia storna zájazdu pri chorobe, úraze)
 • Možné vstupy: Bazilika San Marco: 5 EUR, Zvonica: 8 EUR, Klenotnica 3 Eur, Dóžov palác: 18 EUR, Galeria dell Academia: od 16 EUR
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 28 EUR/osoba/noc
 • ​Celodenný obojsmerný palubný lístok na trajekt: 15 EUR/osoba - platba na mieste
 • Poplatok za vstup autobusu do centra Benátok a Verony: 12  EUR/osoba (podľa počtu osôb)
 • Miestna pobytová taxa cca: 2 EUR (platba v hoteli)
 • Prípadný palivový príplatokVreckové

Nástupné miesta:

Nástup skupiny je možný z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku a konečnú cenu zájazdu upravíme podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.