Pre školy: Krakow a soľná baňa Bochnia

< >
<
>

Trvanie:

1deň
0nocí
Strava: 
Bez stravy
Doprava: 
Autobusová

Najbližšie termíny:

streda, 28 september, 2022
Cena študent 1: 
33.90
streda, 26 október, 2022

Konečná cena:

Od 33,90

1- dňový školský zájazd s návštevou historického mesta Krakow a soľnej bane Bochnia

Program:

Odchod  z vami určeného nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Počas cesty krátka prestávka, dopoludnia príchod do poľského Krakowa.

Počas prehliadky so sprievodcom v trvaní 1,5 až 2 hodiny si pozrieme Hradný komplex Wawel s areálom kráľovského zámku a gotickou katedrálou so známym zvonom Zygmund, Staré mesto Krakowa, historická budova univerzity Kolegium Maius, Hlavné námestie Rynek Glówny, Floriánsku ulicu s bránou, Staré hradby s baštou Barbakan, Mariánsky kostol Nanebovzatia Panny Márie s gotickým oltárom a mestská tržnica Sukienica. Po prehliadke voľný program následne zraz pri autobuse a presun na ďalšiu časť programu.

 

Navštívime soľnú baňu Bochnia - patrí medzi najstaršie bane v Poľsku a je o niečo staršia od svojej sestry neďalekej Wieliczky. Ťazba sa tu datuje už od roku 1248 a v hĺbke 200m ponúka zaujímavé banské diela, ako komory, expozície starých banských strojov, či drevenú kaplnku so sochami a obrazmi, ktorej súčasťou je aj oltár zo soli. Soľná baňa je zapísaná na zozname UNESCO. Zvláštnou atrakciou je aj multimediálna expozícia, ktorá približuje dejiny ťažby soli. Zaujímavými atrakciami v priestoroch bane jazda na banskom vláčiku, alebo podzemnú plavbu člnmi, či zjazd najdlhšou 140 m kĺzačkou, ktorá spája 2 úrovne bane. Unikátnou a jedinečnou atrakciou je aj podzemná multimediálna výstava, ktorá umožňuje spoznať históriu v doteraz nespoznanej podobe. Návšteva múzea Arthropoda – najväčšia stála expozícia motýľov na svete. Prehliadka končí s pobytom v najväčšej komore Ważyn, kde sa nachádza reštaurácia "Ważynek", obchod so suvenírmi, športové ihrisko a detské ihrisko. Tento unikátny priestor bol kedysi inak usporiadaný a slúžil pre kone, ktoré pracovali na bežeckom páse cez Ważynovu šachtu. 

 

Po skončení prehliadky zraz pri autobuse a odchod na Slovensko.

Návrat vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK

  • Prehliadka Krakowa so sprievodcom

  • Pedagogický dozor: 3 miesta zdarma, minimálny počet 40 študentov

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 1,50 EUR/študent

  • Vstupy: WAWEL – kráľovsky hrad: 19,- Zl študent, Štátne izby: 11,- Zl, KATEDRÁLA - Zygmundov zvon, múzeum: 7,- Zl študent, Mariánska bazilika polovica chrámu zdarma, polovica chrámu s oltárom 6,- Zl.

  • Vstupné a prehliadka bane Bochnia: 28 Zl/študent 

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac študentov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.