Školský zájazd: Vianočná Praha - 2 dni

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel Globus***

Najbližšie termíny

streda, 27 november, 2024
Cena študent 1 
89.90
štvrtok, 5 december, 2024
Cena študent 2 
89.90

Konečná cena

od 89,90
Recenzie zájazdu 
4
hodnotenie: 4 (1 x hlas)

Prežite 2 dni plné poznávania v Prahe, ktorá sa právom nazýva aj ,,Zlatá". Praha sa mení počas adventu na mesto s kúzelnou atmosférou a vy tak budete mať možnosť spoznať ju v zimnom šate a užiť si tu nádheru..

Program:

1. Deň:

Odchod  z  nástupného miesta v skorších ranných hodinách, počas cesty krátke prestávky.
Príchod do Prahy krátko predpoludním, následne pešia prehliadka historickými pamiatkami mesta so sprievodcom.

Prehliadku začnete na Hradčanoch, kde dominuje najmä Pražský hrad a pozriete si striedanie stráži, Baziliku sv. Jiří a Katedrálu sv.Víta z vonku. V prípade záujmu si prejdeme za poplatok aj Zlatú uličku, ktorá leží medzi hradčanskými múrmi a kedysi tu bývali napr. hradný strelci, či zlatníci, ale v súčasnosti tu sú galérie, originálne obchodíky a expozície. Postupne zídeme cez Zámocké schody až na Malostránske námestie, ktoré tvorí centrum Malej Strany a vytvára ho rad historických domov a palácov (Lichtenštajnský palác), ktoré spája dominanta námestia - Chrám sv. Mikuláša. Neďaleko odtiaľ sa nachádza i  Karlov most -  najstarší stojaci most cez rieku Vltavu v Prahe a druhý najstarší zachovaný most v Čechách cez ktorý prejdeme na druhú stranu Vltavy. Na brehoch ho ohraničujú 3 veže a po okrajoch mosta je rozmiestnených 30 sôch a súsoší.

Presunieme sa na Staromestské námestie na ktorom nájdete najväčší vianočný trh s pravou adventnou atmosférou, jedinečnou výzdobou s prekrásnym vianočným stromom a všadeprítomnou vôňou vianočného punču. Stánky ponúkajú na výber kulinárske špeciality, pečené gaštany, klobásy a nechýbajú rôzne remeselné výrobky a suveníry. Podvečer presun na hotel, ubytovanie, voľný program, nocľah

2. Deň: 

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Prahy so sprievodcom. Pokračovať budete smerom od Karlovho mosta na Staromestské námestie, ktoré je najvýznamnejším v Prahe. Nájdeme na ňom napríklad Staromestskú radnicu a Chrám Panny Marie pred Týnom spolu s dominantou - barokový Kostol sv. Mikuláša a samozrejme neobídeme ani známy Orloj, ktorý patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám. Cez Příkopy prejdete uličkami až ku Prašnej bráne, ktorá skôr slúžila ako sklad strelného prachu a kedysi dávno popod ňu prechádzali korunovačné sprievody českých kráľov. V súčasnosti sa na nej nachádza i vyhliadková veža vo výške 44 metrom. Postupne prejdeme i Obecný dom a Stavovské divadlo až na  Václavské námestie - hlavnú pražskú tepnu, stredisko obchodného aj spoločenského života, ktoré bolo a asi i zostane svedkom mnohých významných historických udalostí a demonštrácií. Nájdete tu rôzne drahé obchody, luxusné hotely, zmenárne, obchody so suvenírmi a darčekovými predmetmi a počas predvianočného obdobia sa i tu nachádza vianočné trhovisko so svojou očarujúcou atmosférou s bohatou ponukou zaujímavých suvenírov, chutného jedla i programu. Individuálny program.

Popoludní okolo 17.00 zraz pri autobuse a odchod na Slovensko. Návrat na výstupné miesta v neskorších večerných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom,  Služby overeného sprievodcu v Prahe, Poistenie proti úpadku CK
  • Pedagogický dozor: 2 miesta zdarma, minimálny počet od 40 osôb
  • Ubytovanie na 1 noc v hoteli s raňajkami 

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie UNION Plus: 4,00 EUR/ osoba/zájazd (vrátane storna zájazdu)

  • Miestna pobytová daň, platba na hoteli: od 18 rokov

  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 29 EUR/ osoba/zájazd

  • Odhadované ceny vstupov: Pražský hrad – malý okruh 125 KČ/ študent a deti 6-16r. (Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác. Bazilika sv. Jiří)

  • Prípadné ďalšie vstupy, vreckové

Nástupné miesta:

 podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Uvedená cena platí pri nástupe z Trenčianského kraja. Pre skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

4
Hodnotil: 4
Výborný zajazd aj sprievodca

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.