Školská exkurzia: Terezín - Praha - Lidice

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Polpenzia
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Otar*** Krystal***

Najbližšie termíny

štvrtok, 18 apríl, 2024
Cena študent 1 
114.50
štvrtok, 9 máj, 2024
Cena študent 2 
114.50
štvrtok, 11 apríl, 2024
Cena študent 3 
114.50

Konečná cena

Od 114,50
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Dvojdňový autobusový zájazd, počas ktorého navštívime bývalý koncentračný tábor Terezín nachádzajúci sa neďaleko nemeckých hraníc u naších susedov, obec Lidice, ktorá bola vyhladená počas 2. sv. vojny a spoznáme krásy stovežatej Prahy a jej úchvatné pamiatky a zaujímavosti

Program:

1. Deň:

Odchod z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Počas cesty pravidelné prestávky. Príchod do českého mesta Terezín v poludňajších hodinách.

Prehliadka bývalého nacistického koncentračného tábora nachádzajúceho sa v rovnomennej dávnej pevnosti. Tá bola postavená na konci 18. storočia a pôvodne slúžila na obranu mesta. V roku 1940, po obsadení Čiech a Moravy nemeckými vojskami bola využívaná ako väznica gestapa a koncentračný tábor pre Židov a odporcov nacistického režimu. Patrí jej smutné prvenstvo, a to ako najväčšiemu koncentračnému táboru v Čechách, pričom bránami prešlo 140 000 mužov, žien a detí. Dnes je z Terezína jeden veľký pamätník pripomínajúci jeho temnú minulosť.

Po prehliadke presun do hlavného mesta – Prahy. Popoludňajšiu prehliadku začneme na Václavskom námestí, ktorého dominantou je socha Svätého Václava na koni. Oproti uvidíme budovu Národného múzea. Celú ulicu dnes lemujú rušné cesty no najmä budovy s obchodmi, kaviarňami a honosnými hotelmi. Pokračujeme okolo Obecného domuStavovského divadla k neďalekej Prašnej bráne vysokej 65 metrov s vyhliadkou vo výške 44 metrov a 186 schodmi. Ďalej prejdeme popod Karlovu univerzitu, ktorá patrí k najstarším v Európe a dnes je z nej popredná vysoká škola. Dostaneme sa až ku Týnskému chrámu - gotickému kostolu, ktorý patrí k najvýznamnejším kostolom v meste a stojí na rohu Staromestského námestia, na ktorom nájdeme i radnicu Pražský orloj. Nasleduje voľný program, počas ktorého môžeme navštíviť napríklad aj neďaleké Múzeum voskových figurín a preskúmať široké okolie. Odchod na hotel, ubytovanie, nocľah.

2. Deň:

Raňajky, odhlásenie z hotela. Presun autobusom, prehliadka so sprievodcom – Hradčany, Pražský hrad - striedanie stráži, nádvorie, Katedrála sv. Víta (v prípade záujmu o vstup do Katedrály- Malý okruh za poplatok, nádvoria a časť katedrály sv. Víta zdarma) Malostránske námestie, Kampa, Karlov most.  Podľa časových možností voľný program v centre mesta.

Okolo poludnia zraz pri autobuse a odchod do obce Lidice, ktorá bola počas 2. svetovej vojny vypálená, zrovnaná so zemou a väčšina obyvateľstva bola popravená alebo presunutá do koncentračných táborov. Udalosť pripomína pamätník – súsošie 82 zavraždených lidických detí a múzeum. Súčasťou prehliadky v múzeu je multimediálna expozícia - krátkym filmom je vysvetlená história Československa až do lidickej tragédie a následne samotná prehliadka exponátov doplnená fotkami pôvodných obyvateľov.

Zraz pri autobuse a odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách.

Program zájazdu je možné meniť vopred po dohode.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, Služby sprievodcu, Poistenie proti úpadku CK

  • Ubytovanie v dvoj až štvor-lôžkových izbách

  • Bohaté raňajky

  • Pedagogický dozor 2 miesta zdarma (minimálny počet 40 študentov)

  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok

Možné príplatky:

  • Vstupné múzeum Lidice: 55 Kč/študent, Múzeum v Terezíne: cca 150 Kč /študent

  • Komplexné cestovné poistenie UNION-EU: 3,80 EUR/študent/zájazd

  • Vstupy do pamiatok a atrakcií, vreckové

  • Prípadná pobytová daň: 2 EUR/noc (iba osoba od 18 rokov)

  • Viacchodová včera: od 14 EUR/osoba

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek kolektívu

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy a km autobusu. Pre skupinu s menším počtom účastníkov radi pripravíme cenovú ponuku na mieru.

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.