Zlatá Praha - perla na Vltave

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová

Konečná cena:

85

Prežite zaujímavé 2 dni v Prahe, ktorá sa právom nazýva aj ,,Zlatá" a spoznajte s nami najznámejšie pamiatky tejto krásnej historickej metropoly

Program:

1.Deň:

Odchod  z Nitry, Bánoviec nad Bebravou a Trenčína v skorých ranných hodinách. Ostatné nástupné miesta sa uskutočnia podľa počtu účastníkov.
Príchod do Prahy predpoludním, následne pešia prehliadka historickými pamiatkami mesta so sprievodcom.

Prehliadku začnete na Hradčanoch, kde dominuje najmä Pražský hrad a pozriete si aj Baziliku sv. Jiří a Katedrálu sv.Víta z vonku. Uvidíte Zlatú uličku, ktorá leží medzi hradčanskými múrmi a v súčasnosti tu sú galérie, originálne obchodíky a expozície. Postupne zídeme Zámocké schody až na Malostránske námestie, ktoré tvorí centrum Malej Strany a vytvára ho rad historických domov a palácov (Lichtenštajnský palác), ktoré spája dominanta námestia - Chrám sv. Mikuláša. Neďaleko odtiaľ sa nachádza i  Karlov most -  najstarší stojaci most cez rieku Vltavu v Prahe a druhý najstarší zachovaný most v Čechách. Ohraničujú ho 3 veže  a po okrajoch mosta je rozmiestnených 30 sôch a súsoší. Osobné voľno s možnosťou navštíviť iné zaujímavé miesta, miestne kaviarne a reštaurácie alebo vyskúšať romantickú plavbu loďou po Vltave. Popoludní ubytovanie na hoteli, voľný program.

2. Deň:

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Prahy so sprievodcom. Pokračovať budete smerom od Karlovho mosta na Staromestské námestie, ktoré je najvýznamnejším v Prahe. Nájdeme na ňom napríklad Staromestskú radnicu a Chrám Panny Marie pred Týnom spolu s dominantou - barokový Kostol sv. Mikuláša a samozrejme neobídeme ani známy Orloj, ktorý patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám. Cez Příkopy prejdete uličkami až ku Prašnej bráne, ktorá skôr slúžila ako sklad strelného prachu a kedysi dávno popod ňu prechádzali korunovačné sprievody českých kráľov. V súčastnosti sa na nej nachádza i vyhliadková veža vo výške 44 metrom. Postupne prejdeme i Obecný dom a Stavovské divadlo až na  Václavské námestie - hlavnú pražskú tepnu, stredisko obchodného aj spoločenského života, ktoré bolo a asi i zostane svedkom mnohých významných historických udalostí a demonštrácií. Nájdete tu rôzne drahé obchody, luxusné hotely, zmenárne, obchody so suvenírmi a darčekovými predmetmi i stánky rýchleho občerstvenia. Následne individuálny program, nákupy.

Popoludní okolo 16.00 odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom,  služby skúseneho sprievodcu, poistenie proti úpadku CK
  • 1x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3*** hoteli
  • 1x raňajky
  • Prehliadka Prahy so sprievodcom 

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie UNIQA Plus: 3,60 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 25 EUR/ osoba/zájazd
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/ osoba (uviesť do poznámky vybrané miesto pri objednávke zájazdu)
  • Odhadované ceny vstupov: Lanovka na Petřín 24,- CZK, Zrkadlové bludisko 75,- CZK, Pražský hrad – malý okruh 250,- CZK
  • Poplatky za vstupy do pamiatok: Interiéry areálu Pražský hrad - veľký okruh 350 CZK, malý okruh 250 CZK - nie je povinné. Malý okruh zahŕňa: Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác. Bazilika sv. Jiří. Veľký okruh zahŕňa: malý okruh a Prašnú vežu, obrazárne, Rožmberský palác, Príbeh Pražského hradu. Loreta: 150 CZK, 130 CZK seniori nad 70r., študenti:110 CZK.

Ceny vstupov su orientačné. Zmena programu vyhradená, pokyny k zájazdu budú doručené e-mailom najneskôr 7 dní pred konaním zájazdu.

Nástupné miesta:

Nitra, Prievidza, Nové Mesto na Váhom - 6 EUR/ osoba

Bánovce nad Bebravou, Topoľčany, Trenčín - bez príplatku

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.