Zlatá Praha - perla na Vltave

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel***

Konečná cena

139,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Prežite 2 dni plné poznávania v Prahe, ktorá sa právom nazýva aj ,,Zlatá" a spoznajte s nami najznámejšie pamiatky tejto krásnej historickej metropoly

Program:

1.Deň:

Odchod  z Prievidze, Bánoviec nad Bebravou a Trenčína v skorých ranných hodinách, počas cesty krátke prestávky. Ostatné nástupné miesta budú realizované podľa počtu účastníkov.
Príchod do Prahy krátko predpoludním, následne pešia prehliadka historickými pamiatkami mesta so sprievodcom.

Prehliadku začnete na Hradčanoch, kde dominuje najmä Pražský hrad a pozriete si striedanie stráži, Baziliku sv. Jiří a Katedrálu sv.Víta z vonku. V prípade záujmu si prejdeme za poplatok aj Zlatú uličku, ktorá leží medzi Hradčianskými múrmi a kedysi tu bývali napr. hradný strelci, či zlatníci, ale v súčasnosti tu sú galérie, originálne obchodíky a expozície. Postupne zídeme cez Zámocké schody až na Malostránske námestie, ktoré tvorí centrum Malej Strany a vytvára ho rad historických domov a palácov (Lichtenštajnský palác), ktoré spája dominanta námestia - Chrám sv. Mikuláša. Neďaleko odtiaľ sa nachádza i  Karlov most -  najstarší stojaci most cez rieku Vltavu v Prahe a druhý najstarší zachovaný most v Čechách cez ktorý prejdeme na druhú stranu Vltavy. Na brehoch ho ohraničujú 3 veže a po okrajoch mosta je rozmiestnených 30 sôch a súsoší. Nasleduje voľno s možnosťou navštíviť iné zaujímavé miesta (odporúčame napr. Vyšehrad), miestne kaviarne a reštaurácie, alebo vyskúšať romantickú plavbu loďou po Vltave. Popoludní ubytovanie na hoteli, voľný program.

2. Deň: 

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Prahy so sprievodcom. Pokračovať budete smerom od Karlovho mosta na Staromestské námestie, ktoré je najvýznamnejším v Prahe. Nájdeme na ňom napríklad Staromestskú radnicu a Chrám Panny Marie pred Týnom spolu s dominantou - barokový Kostol sv. Mikuláša a samozrejme neobídeme ani známy Orloj, ktorý patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám. Cez Příkopy prejdete uličkami až ku Prašnej bráne, ktorá skôr slúžila ako sklad strelného prachu a kedysi dávno popod ňu prechádzali korunovačné sprievody českých kráľov. V súčasnosti sa na nej nachádza i vyhliadková veža vo výške 44 metrom. Postupne prejdeme i Obecný dom a Stavovské divadlo až na  Václavské námestie - hlavnú pražskú tepnu, stredisko obchodného aj spoločenského života, ktoré bolo a asi i zostane svedkom mnohých významných historických udalostí a demonštrácií. Nájdete tu rôzne drahé obchody, luxusné hotely, zmenárne, obchody so suvenírmi a darčekovými predmetmi i stánky rýchleho občerstvenia. Následne individuálny program, nákupy.

Popoludní okolo 17.00 zraz pri autobuse a odchod na Slovensko. Návrat na výstupné miesta v neskorých večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

 • Doprava klimatizovaným autobusom,  Služby overeného sprievodcu, poistenie proti úpadku CK
 • Hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách v 3*** hoteli na 1 noc
 • Raňajky v cene
 • Prehliadka Prahy so sprievodcom 

Možné príplatky:

 • Komplexné cestovné poistenie UNION Plus: 4,00 EUR/ osoba/zájazd
 • Miestna pobytová daň, platba na hoteli: 50 KČ/osoba
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 29 EUR/ osoba/zájazd
 • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/ osoba (uviesť do poznámky vybrané miesto pri objednávke zájazdu)
 • Odhadované ceny vstupov: Pražský hrad – malý okruh 250,- KČ/ dospelý, 125 KČ/ seniori nad 65r. a deti 6-16r.
 • Malý okruh zahŕňa: Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác. Bazilika sv. Jiří. 
 • Pražský hrad - veľký okruh 350 CZK/dospelý

Ceny vstupov sú orientačné. Zmena programu vyhradená, pokyny k zájazdu budú doručené e-mailom najneskôr 10 dní pred konaním zájazdu.

 

Nástupné miesta:

Prievidza, Nové Mesto na Váhom, Topoľčany - 7 EUR/ osoba

Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Trenčín - bez príplatku

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.