Advent v čarovnom Salzburgu, Hallstatt a Wolfgangsee

< >
<
>
Odchod/príchod 
od 30.11.2024 do 01.12.2024

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel***

Najbližšie termíny

sobota, 30 november, 2024
Cena dospelý 1 
174.90
Voľné miesta 1 
45

Konečná cena

od 174,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Úžasný 2- dňový adventný zájazd s prehliadkou vianočného Salzburgu a návštevou zimného romantického Hallstattu a jazera Wolfgangsee

1. Deň:

Odchod z Bánoviec nad Bebravou a Trenčína v skorých ranných hodinách, s možnosťou ďalších nástupných miest po trase až po Bratislavu.
Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

Príchod do Salzburgu v poludňajších hodinách. Prehliadku nádherného barokového Soľnohradu o ktorom sa právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska začneme na zámku Mirabell, ktorého kúzelné záhrady vytvorili podľa návrhu slávneho barokového architekta Fischera z Erlachu. Salzburg sa preslávil ako rodisko W. A. Mozarta, preto určite odporúčame navštíviť aj jeho rodný dom, ktorý nájdete na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a dozviete sa tak i viac o "Mozartových guličkách". Salzburg sa v čase adventu mení na mesto romantiky a vianočná nálada s vôňou škorice a čokolády na vás dýcha takmer z každej strany. Srdcom starého mesta je ulička Getreidegasse plná obchodov a štíty na domoch vypovedajú o tom, kto tam kedysi v skutočnosti sídlil a sú akýmsi dedičstvom z dôb minulých.  Z ďalších zaujímavých miest vyberáme historické námestie Rezidenzplatz, arcibiskupský palác, kostol Františkánov, ďalej Domplatz a Kapitelplatz.
Taktiež sa oplatí navštíviť aj pevnosť Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Táto dominanta mesta vybudovaná  v 11. storočí je najväčšia dokonale zachovaná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto. Na námestiach nájdete vianočné trhy zaplnené turistami i domácimi, so stánkami plnými jedla najrôznejších druhov. Ochutnať môžete klobásky, pečené zemiaky, palacinky či praclíky a zohriať sa pri domácom punči, varenom víne s rôznymi príchuťami, ktoré striedajú bylinné likéry a horúca čokoláda. Jednoducho v Salzburgu budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v horskej dedinke obklopenej horami a nie v meste. V podvečerných hodinách odchod na ubytovanie v okolí, nocľah.

2. Deň:

Po raňajkách odchod pri jazero Wolfgangsee, kde navštívime jeden z najkrajších vianočných trhov v dedinke St. Wolfgang. Útulnú atmosféru Vianoc tu dotvárajú stovky vianočných stromčekov, nádherné ozdoby a tisíce sviečok a lampiónov a lemujú promenádu od námestia Postplatz až k brehu jazera. Všetky tri dedinky na jazere (St. Wolfgang, St. Gilgen a Strobl) sú prepojené trajektom a vy tak môžete počas plavby loďou navštíviť tri adventné trhy a žasnúť nad svetelnou výzdobou na jazere.

Popoludní po 13,00 Hod Odjazd do  romantického mestečka Hallstatt na brehu jazera Hallstätter See a horami Dachstein, kde vás okrem krásnej okolitej prírody a alpských hôr očaria aj pre toto mesto typické alpské domčeky v uličkách plných kaviarničiek. Medzi zaujímavosti tu patrí kostnica v Kaplnke sv. Michala. Vyhliadka Svetového Dedičstva sa nachádza cca 350 m. nad mestečkom. Dostanete sa k nej za pár minút od najvrchnejšej zastávky lanovky, ktorá vedie na Soľnú Horu, kde môžete navštíviť Soľné bane patriace k najstarším v Európe. Taktiež sa môžete vybrať na prechádzku k vodopádu, či plavbu po jazere, alebo môžete iba tak obdivovať okolité hory a prírodu.

V popoludňajších hodinách okolo 17.00 Hod cesta späť na Slovensko s krátkymi prestávkami.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava pohodlným klimatizovaným autobusom a parkovné, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 1x ubytovanie v 3* hoteli  s raňajkami
  • Prehliadky jednotlivých miest podľa programu bez vstupov do pamiatok a atrakcií

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie Union - A1: 6 EUR/ osoba/zájazd /vrátane poistenia storna zájazdu/
  • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 30 EUR/ osoba/ noc
  • Prípadná pobytová daň v hoteli
  • Plavba loďou: cca  8 EUR
  • Orientačné ceny vstupov: Mozartov rodný dom: 10 EUR, Pevnosť Hohensalzburg: 11 EUR (vrátane obojsmer. lanovky) 
  • Vstup do Soľnej jaskyne: od 19 EUR/ dospelý, deti od 10 EUR,  Lanovka k Soľnej Hore: 12 EUR/ obojsmerne, 7 EUR/ jednosmerná (orientačná cena)
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta:  

Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trnava -  6 EUR/ osoba

Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Bratislava - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.