Najkrajšie miesta Južných Čiech

< >
<
>
Odchod/príchod 
od 21.09.2024 do 22.09.2024

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Park Hotel***

Najbližšie termíny

sobota, 21 september, 2024
Cena dospelý 1 
147.90
Cena dieťa 1 
139.90
Voľné miesta 1 
45

Konečná cena

Od 144,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Skvelý 2- dňový poznávací zájazd najkrajšími pamiatkami Južných Čiech  - navštívime zámok Hluboká, České Budejovice, Český Krumlov a Telč

Program:

1. deň:

V skorých ranných hodinách odchod z Prievidze, Bánoviec nad Bebravou a Trenčína. 

Okolo poludnia nás čaká prvá prehliadka po príchode do známeho moravského mestečka Telč - nazývanom i Moravské Benátky. Renesancia tu vďaka majstrom z Talianska zanechala výraznú stopu na historickom centre s renesančnými a barokovými domami z konca 14. storočia s bohato zdobenými štítmi. Točili sa tu i niektoré filmy a rozprávky a pri lepšom pohľade určite spoznáte Telč v rozprávkach o Pyšnej princeznej, či Z pekla šťastie. V prípade záujmu si počas prehliadky pozrieme interiéry zámku, ktorý patrí medzi klenoty moravskej architektúry a potom počas prechádzky historickým centrom aj jednotlivú zástavbu spolu so zámockým parkom. Voľno na obed.

Následne navštívime metropolu Južných Čiech - České Budejovice. Po príjazde na nás čaká prechádzka centrom mesta, počas ktorej si pozrieme jedno z najväčších námestí v Európe, historické centrum a okolité pamiatky, v prípade záujmu vyhliadku z Čiernej veže. Presun na hotel, ubytovanie.  Voľný večerný program.

2. deň:

Raňajky, presun do  Hlubokej nad Vltavou, kde spoznáme jeden z najkrajších juhočeských zámkov, ktorý je dominantou mesta ležiaceho na brehu Vltavy. Zámok vďačí za svoju súčasnú podobu rodu Schwarzenbergových, ktorí pri jeho veľkej prestavbe použili za vzor anglický kráľovský zámok Windsor, Počas prehliadky nahliadnete do jednotlivých izieb aj do prepychových sál s kazetovými stropmi, elegantným nábytkom, krištáľovými lustrami a bohatými zbierkami obrazov, striebra a porcelánu. 

Presun do neďalekého malebného Českého Krumlova – mesta s jedinečnou magickou atmosférou zapísanou do zoznamu UNESCO,  patriace k najvýznamnejším pamiatkam strednej Európy. Počas prehliadky na vás čaká spleť stredovekých uličiek, malebné štíty mešťanských domov, rôzne romantické zákutia, miestne krčmičky i mnoho kaviarní, ale hlavne impozantný zámok nad riekou Vltava. Spoznáte jednotlivé zámocké nádvoria, zámockú záhradu s fontánou a unikátne divadlo s otáčavým hľadiskom. Voľný program, obed a popoludní okolo 16,00 Hod. odjazd smerom na Slovensko

Návrat na Slovensko vo neskorších večerných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, Služby sprievodcu CK, Poistenie proti úpadku CK
  • Ubytovanie na 1 noc v hoteli*** s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Cena nezahŕňa:

  • Komplexné cestovné poistenie UNION - A1: 6,00 EUR/osoba/zájazd /vrátane poistenia storna zájazdu/
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 29 EUR/osoba/zájazd
  • Povinný poplatok za vstup autobusu do Českého Krumlova - Rozpočítaný na cestujúcich v autobuse: 4 EUR/osoba
  • Príplatok za miestenku v autobuse na vami vybrané sedadlo: 5 EUR/ osoba ( presné miesto uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)
  • Vreckové a vstupy do pamiatok a múzeí: Zámok Telč: 220 KČ/dospelí a 180 KČ/seniori, Zámok Hluboká - 240 KČ/Dospelí, 190 KČ/deti a seniori

Nástupné miesta:

  • Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Topoľčany - 6 EUR/osoba
  • Bánovce nad Bebravou, Trenčín - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.