Najkrajšie miesta Južných Čiech

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová

Konečná cena:

129,90

Skvelý 2- dňový poznávací zájazd najkrajšími pamiatkami Južných Čiech  - navštívime zámok Hluboká, České Budejovice a pivovar Budvar, Český Krumlov, Telč

Program:

1. deň:

V skorých ranných hodinách odchod z Bánoviec nad Bebravou a Trenčína. Počas cesty možné nástupy až po Bratislavu.

 

Krátko popoludní príchod do  Hlubokej nad Vltavou, ktorá je právom nazývaná i ozdobou Juhočeského kraja. Dominantou mesta, ktoré leží na brehu Vltavy je prekrásny zámok s rozsiahlym zámockým parkom ako stvoreným na romantické prechádzky. Zámok vďačí za svoju súčasnú podobu rodu Schwarzenbergových, ktorí pri jeho veľkej prestavbe použili za vzor anglický kráľovský zámok Windsor, a preto je častokrát označovaný ako najkrajší zámok v Čechách. Počas prehliadky nahliadnete do jednotlivých izieb aj do prepychových sálov s kazetovými stropmi, elegantným nábytkom, krišťáľovými lustrami a bohatými zbierkami obrazov, striebra a porcelánu. Pozrieť se môžete i na vyhliadkovú vežu a do zámockej kuchyne.  

 

Následne navštívime metropolu Južných Čiech - České Budejovíce. Naša prvá zastávka bude v miestom pivovare Budvar, kde sa pozrieme bližšie na výrobu a históriu tohto zlatistého moku. Výrobu piva zamestnancami závodu, budete mať možnosť sledovať takpovediac za plnej prevádzky. Okrem toho čaká na vás i ochutnávka nepasterizovaného a nefiltrovaného ležiaka Budweiser Budvar zo sudov v pivniciach, cez ktoré nás prevedú miestni zamestnanci. Súčasťou návštevníckeho centra je i moderná multimediálna expozícia, ktorá vám ozrejmí dejiny tunajšieho pivovarníctva a výťah vás virtuálne prenesie do hĺbky 300 m. k zdroju budejovickej hlubinnej vody. Presun na hotel, ubytovanie. Podvečer na nás čaká prechádzka centrom mesta, počas ktorej si pozrieme jedno z najväčších námestí v Európe, historické centrum a okolité pamiatky, prípadne vyhliadku z Čiernej veže. Voľný večerný program.

2. deň

Raňajky, Presun do neďalekého malebného Českého Krumlova – mesta s jedinečnou magickou atmosférou zapísanou medzi pamiatky UNESCO, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky stredoeurópskej oblasti. Počas prehliadky na vás čaká spleť stredovekých uličiek, malebné štíty měšťanských domov, rôzne romantické zákutia, miestne krčmičky i mnoho kaviarní, ale hlavne impozantný zámok nad riekou Vltava. Fakultatívne prehliadka zámku a zámockých záhrad s fontánou a unikátne divadlo s otáčavým hľadiskom. Voľný program. 

 

Počas cesty domov sa zastavíme v známom moravskom mestečku Telč - nazývanom i Moravské Benátky. Talianska renesancia tu vďaka majstom z Talianska zanechala výraznú stopu na historickom centre s renesančnými a barokovými domami, z konca 14. storočia s bohato zdobenými štítmi. Točili sa tu i niektoré filmy a rozprávky a pri lepšom pohľade určite spoznáte Telč v rozprávkach o Pyšnej princeznej, či Z pekla šťastie. 

Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

 • 1x ubytovanie v 3* hoteli,
 • 1x raňajky
 • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
 • Prehliadky v Češkých Budejoviciach, Českom Krumlove a v Telči podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

 • Komplexné cestovné poistenie: 3,60 EUR/osoba/zájazd
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 24 EUR/osoba/zájazd
 • Zámok Telč: hlavná trasa A (renesan., gotika) - 120 CZK, zámok Hluboká - 180 CZK/Dospelí, 140 CZK/ deti a seniori
 • Zámok Český Krumlov: základná trasa 180 CZK/dospelý, 130 CZK/ deti od 6-15 r. a seniori
 • Pivovar Budvar: 150 CZK/osoba, 80 CZK/ deti a študenti
 • Povinný poplatok za vstup autobusu do Českého Krumlova - Rozpočítaný na cestujúcich v autobuse: 4 EUR/osoba
 • Príplatok za miestenku v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/ osoba ( presné miesto uviesť do poznamky pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta a príplatky:

 • Prievidza, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trnava - 6 EUR/osoba
 • Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Bratislava - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.