Školská exkurzia - Poľsko: Osvienčim

< >
<
>

Trvanie:

1deň
0nocí
Strava: 
Bez stravy
Doprava: 
Autobusová

Najbližšie termíny:

štvrtok, 23 november, 2023
Cena študent 1: 
32.50
štvrtok, 28 marec, 2024
Cena študent 2: 
33.50
štvrtok, 11 apríl, 2024
Cena študent 3: 
33.50

Konečná cena:

Od 33,50

1- dňová školská exkurzia do koncentračného tábora v Osvienčime s možnosťou návštevy iného vybraného cieľa

Program:

Odchod  z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Počas cesty krátka prestávka. Príchod do Osvienčimu dopoludnia medzi 8. - 9. hodinou podľa času vstupu.

Návšteva štátneho múzea. Bývalý koncentračný tábor Auschwitz - Birkenau, ktorý bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor počas II. svetovej vojny.

Bol zriadený v roku 1941 neďaleko zajateckého tábora Auschwitz a poľského mestečka Osvienčim. Vchod do tábora tvorí dominantná vstupná brána nad ktorou sa týči nápis: „Arbeit macht frei“ – práca oslobodzuje.

Prehliadka s miestnym sprievodcom v slovenskom/českom jazyku cca 3,5 hod. a so slúchadlami je rozdelená na dve časti. Najprv absolvujeme prehliadku v tábore v Osvienčime a následne sa krátko presunieme na druhú časť prehliadky do neďalekého tábora Brzezinka.

Následne v prípade záujmu odchod do asi 30 km vzdialenej Pszczynej.

Navštívime krásny zámok až z 12. storočia, ktorý vďaka neskoršej prestavbe a a vstupnému kamennému schodisku získal zaujímavý francúzky "nádych" a pripomína tak trochu ten vo "Versailles".

V zámku môžete vidieť bohato zariadené a krásne zdobené interiéry s dobovým nábytkom, zrkadlovú sieň s dvomi veľkými zrkadlami, zbierky zbraní a trofeje z rôznych poľovačiek.

Dozvedieť sa môžete o dôležitých rozhodnutiach a vojenských a plánoch, ktoré práve tu prijímali cisár a šéf štábu Maršal Paul von Hindenburg a šéf východného štábu Generál Erich von Ludendorff, keďže zámok bol počas 1. svetovej vojny sídlom štábu nemeckých vojsk. Prehliadka je bez sprievodcu, s audio sprievodcom v českom jazyku nakoľko nemajú sprievodcu v našom jazyku, to však určite neuberá na kráse zámku a jeho interiérov.

Pri zámku sa nachádza veľký zámocký park pozdĺž rieky Pszczynka a údajne je najkrajší v Sliezsku. V Staničnom parku sa na dvoch hektároch nachádza skanzen a prezentuje najkrajšie pamiatky drevenej ľudovej architektúry. V ďalšej časti parku sa nájdete čajovňu, čínsku bránu, kaplnky. Voľno na obed a nákup suvenírov potom môžete stráviť na malebnom námestí hneď vedľa zámku.

Popoludní odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, DPH, poistenie proti úpadku CK

  • Pedagogický dozor 3 miesta zdarma, minimálny počet 40 študentov

Cena nezahŕňa:

  • Skupinové vstupné v Osvienčime: 11,50 EUR/študent

  • Komplexné cestovné poistenie: 1,80 EUR/osoba

  • Vstup do zámku Pszczyna: od 7,50 EUR/osoba

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac študentov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu zájazdu o najazdené km autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.