Školská exkurzia - Poľsko: Osvienčim

< >
<
>

Trvanie:

1deň
0nocí
Strava 
Bez stravy
Doprava 
Autobusová

Najbližšie termíny

utorok, 2 máj, 2023
utorok, 7 máj, 2024
štvrtok, 16 máj, 2024
streda, 22 máj, 2024
utorok, 4 jún, 2024
Cena študent 5 
52.90

Konečná cena

Od 52,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Počas exkurzie do koncentračného tábora v Poľskom Osvienčime a neďalekej Brezinky absolvujete prehliadku areálu - súčasného múzea holokaustu a v prípade času je tu aj možnosť návštevy iného vybraného cieľa v okolí.

Program:

Odchod  z nástupného miesta v skorých ranných hodinách okolo 5,00 Hod podľa vášho nástupného miesta. Počas cesty krátka prestávka na toaletu. Príchod do Osvienčimu dopoludnia medzi 8. - 9. hodinou podľa plánovaného času vstupu.

Návšteva štátneho múzea. Bývalý koncentračný tábor Auschwitz - Birkenau, ktorý bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor počas II. svetovej vojny.

Bol zriadený v roku 1941 neďaleko zajateckého tábora Auschwitz a poľského mestečka Osvienčim. Vchod do tábora tvorí dominantná vstupná brána nad ktorou sa týči nápis: „Arbeit macht frei“ – práca oslobodzuje.

Prehliadka s miestnym sprievodcom v slovenskom/českom jazyku cca 3,5 hod. s audio zariadeniami a slúchadlami je rozdelená na dve časti. Najprv absolvujete prehliadku v tábore v Osvienčime a následne sa krátko presunieme na druhú časť prehliadky do neďalekého tábora Brzezinka.

Následne nákup suvenírov, toaleta a dohodnutý zraz skupiny pri autobuse. V prípade záujmu presun a možný rozchod v nákupnom centre v Osvienčime s možnosťou voľna na obed a krátky voľný program, prípadne je možný  odchod do asi 30 km vzdialenej Pszczyny.

Navštívime tu pekný zámok až z 12. storočia, ktorý vďaka neskoršej prestavbe a a vstupnému kamennému schodisku získal zaujímavý francúzky "nádych" a pripomína tak trochu ten vo "Versailles".V zámku môžete vidieť bohato zariadené a krásne zdobené interiéry s dobovým nábytkom, zrkadlovú sieň s dvomi veľkými zrkadlami, zbierky zbraní a trofeje z rôznych poľovačiek.

Dozvedieť sa môžete o dôležitých rozhodnutiach a vojenských a plánoch, ktoré práve tu prijímali cisár a šéf štábu Maršal Paul von Hindenburg a šéf východného štábu Generál Erich von Ludendorff, keďže zámok bol počas 1. svetovej vojny sídlom štábu nemeckých vojsk. Prehliadka je bez sprievodcu, iba s audio sprievodcom v českom jazyku nakoľko nemajú sprievodcu v našom jazyku, ale to  určite neuberá na kráse zámku a jeho interiérov.

Vedľa zámku sa nachádza rozľahlý zámocký park pozdĺž rieky Pszczynka a údajne je najkrajší v Sliezsku. V ďalšej časti parku sa nájdete čajovňu, čínsku bránu, kaplnky. Voľno na obed a nákup suvenírov potom môžete stráviť na malebnom námestí neďaleko zámku.

Popoludní odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, Služby sprievodcu CK, Poistenie proti úpadku CK

  • Pedagogický dozor 3 miesta zdarma, minimálny počet 40 študentov

  • Skupinové vstupné v Osvienčime: 12 EUR/osoba

Cena nezahŕňa:

  • Komplexné cestovné poistenie UNION: 2 EUR/osoba

  • Vstup do zámku Pszczyna: od 4,50 EUR/osoba + audio zariadenia: 3,00 EUR/osoba

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac študentov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu zájazdu o najazdené km autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.