Študentský zájazd: Orlie hniezdo - Salzburg - Soľná baňa

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava 
Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel***

Najbližšie termíny

pondelok, 20 máj, 2024
Cena študent 1 
144.90
pondelok, 17 jún, 2024
Cena študent 2 
146.90
pondelok, 24 jún, 2024
Cena študent 3 
147.90

Konečná cena

8
155
Od 144,90
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

2- dňový poznávací zájazd počas ktorého navštívime letné sídlo Hitlera - Orlie hniezdo a soľné bane, ktorých je tu v okolí niekoľko a spoznáme krásy Salzburgu a dom jeho slávneho rodáka W.A. Mozarta

Program:

1. Deň: 

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

Príchod do národného parku Berchtesgaden okolo poludnia. Cestou na vrchol k Orliemu hniezdu – kedysi horskému sídlu, ktoré bolo postavené ako dar k Hitlerovým narodeninám na kopci Kehlstein  sa najskôr zvezieme po unikátnej ceste Kehlsteinstrasse špeciálne upraveným miestnym autobusom. Odtiaľ sa vyvezieme pôvodným zlatým výťahom, ktorého steny sú zo zrkadlovej mosadze až k terajšej reštaurácii ponúkajúcej výhľad, ktorý bol kedysi určený len pre Hitlera a jeho suitu. Naskytne sa nám krásny rozhľad na vrcholky a panorámu Berchtesgadenských Álp, okolité dedinky a jazero Königsee, ktoré je najvyššie položené jazero v Nemecku. Pri peknom počasí je dokonca z vrcholu vo výške 1837 m n. m. vidno až do vzdialenosti 200 km.

Po návrate do Obersalzbergu pokračujeme krátkym presunom a návštevou soľnej bane Berchtesgadene.

Počas 1,5 hodinovej prehliadky sa zveziete banským vláčikom, uvidíte soľnú katedrálu, zrkadlové jazero a čaká na vás nejedna zábavná šmykľavka plná zážitkov.

História ťažby soli tu siaha až do 12. storočia, ale otvorenie bane, tak ako ju poznáme dnes s aktívnou ťažbou sa uskutočnilo v 16. storočí a prvý návštevníci do nej mohli vstúpiť až na konci 19. storočia.  Po prehliadke voľno na nákup suvenírov a občerstvenie. Presun na hotel v okolí, ubytovanie, nocľah.

2. Deň: 

Raňajky. Presun do centra nádherného barokového Salzburgu o ktorom sa právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska. Najskôr navštívime pevnosť Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Táto dominanta mesta vybudovaná  v 11. storočí je najväčšia dokonale zachovaná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto návštevou kúzelných záhrad zámku Mirabell, ktoré vytvorili podľa návrhu slávneho barokového architekta Fischera z Erlachu. V záhradách uvidíme Pegasovu fontánu, barokové sošky, kvetinové mozaiky. Určite neobídeme aj rodný dom W.A. Mozarta, ktorý nájdete na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a historické námestie Rezidenzplatz. Prejdeme sa po ulici Getreidegasse - známou nákupnou štvrťou až a Univerzitné námestie a trhovisko. V čase voľného programu ešte môžete vidieť Festpielenhaus (divadlo vytesané do skaly), alebo napríklad ochutnať Mozartove gule, či iné miestne dobroty a prejsť sa ulicami Salzburgu a obdivovať miestnu architektúru, nákup suvenírov.

Popoludní  zraz na určenom mieste, cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko. Návrat v neskorších večerných hodinách na výstupné miesto.

Zmena programu vyhradená.

 

V cene je zahrnuté:

 • Doprava klimatizovaným autobusom, Služby sprievodcu CK
 • Poistenie proti úpadku CK
 • Ubytovanie na 1 noc v hoteli s raňajkami
 • Prehliadky podľa programu bez vstupov do  pamiatok a atrakcií
 • Pedagogický dozor - 2 miesta zdarma

Možné príplatky:

 • Komplexné cestovné poistenie Union: 4,40 EUR/osoba/ zájazd (vrátane storna zájazdu)
 • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 36 Eur/ osoba/ noc
 • Skupinové ceny vstupov: Orlie hniezdo (Kehlsteinhaus): 29 EUR/dospelý, 15 EUR/deti do 16r. (vstup s autobusom a výťahom)
 • Soľná baňa Berchtesgaden: 21 EUR/dospelý, 10,50 EUR/deti a študent do 18 r., Kombinovaný vstup (Kehlsteinhaus + Soľná Baňa) - info v CK
 • Mozartov rodný dom: od 4 EUR/os., Pevnosť Hohensalzburg: 12 EUR/os. (vrátane obojsmer. lanovky)
 • Večera: od 15 EUR/ osoba

Nástupné miesta:  

Podľa požiadaviek po celom Slovensku.

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Uvedená cena platí pri nástupe z Trenčianského kraja. Pre skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Recenzie zájazdu

K tomuto zájazdu ešte nikto nepridal recenziu.
Buďte prvý kto ju pridá.

Pridať novú recenziu zájazdu

CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.