Kutná Hora - Praha a Hrad Karlštejn

< >
<
>
Odchod/príchod: 
od 17.11.2023 do 19.11.2023

Trvanie:

3dní
2nocí
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová
Hotel: 
Amedia Express***

Najbližšie termíny:

piatok, 17 november, 2023
Cena dospelý 1: 
169.90
Voľné miesta 1: 
45

Konečná cena:

169,90

Zažite 3 dni spoznávaním a vyberte sa s nami do očarujúcej Kutnej Hory, spoznajte pamiatky historickej Prahy a navštívte hrad Karlštejn

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného miesta v skorších ranných hodinách. Nástupy počas cesty od Prievidze cez až po Trenčín. Príchod do Kutnej Hory krátko predpoludním. Čaká na vás prehliadka mesta, ktoré je plné historických a kultúrnych pamiatok a popretkávané malebnými uličkami. 

Dominantou starého mesta je vysoká zvonica Kostola sv. Jakuba dokončeného na prelome 14. a 15.storočia. Cestou k Chrámu sv. Barbory prejdete úzkymi kamennými uličkami a v jednom mieste sa ulica rozšíri natoľko až pripomína bulvár veľkomesta. Naskytne sa nám pohľad na obrovské jezuitské kolégium na jednej strane a kamenný múrik ozdobený sochami svätcov a anjelov na strane druhej. Pre ich počet sa často „jezuitská terasa" prirovnáva k slávnemu Karlovmu mostu ponad Vltavu. Naskytne sa nám odtiaľ krásny výhľad na mesto a spleť domov ponad ktorými sa týči Zvonica sv. Jakuba. Na konci cesty sa objaví i Chrám svätej Barbory. Na priečelí dominujú desiatky malých, gotických vežičiek a krásou konkurovala i Pražskej katedrále, keď v 14. storočí mesto súperilo o moc s neďalekou Prahou.  Individuálne odporúčame prechádzku kamennými uličkami, ktoré lemujú malé rodinné penzióny, ale aj podniky a reštaurácie a sem tam sa dokonca objaví obchodík s tradičnými suvenírmi. Keďže Kutnú Horu nepreslávil len Chrám sv. Barbory či ťažba striebra, ale kostnica naplnená tisíckami kostí, tak stoji za návštevu i toto miesto ležiace v časti zvanej Sedlec. Po prehliadke voľný program a neskôr v popoludňajších hodinách odchod autobusom do Prahy. Ubytovanie na hoteli, nocľah.

2. Deň:

Po raňajkách sa presunieme do mesta. Prehliadka so sprievodcom, ktorú dnes začneme na Hradčanoch, kde dominuje najmä Pražský hrad a pozriete si aj Baziliku sv. Jiří a Katedrálu sv. Víta z vonku. Uvidíte Zlatú uličku, ktorá leží medzi hradčianskymi múrmi a v súčasnosti tu sú galérie, originálne obchodíky a expozície. Postupne zídeme Zámocké schody až na Malostránské námestie, ktoré tvorí centrum Malej Strany a vytvára ho rad historických domov a palácov (Lichtenštajnský palác), ktoré spája dominanta námestia - Chrám sv. Mikuláša. Neďaleko odtiaľ sa nachádza i  Karlov most -  najstarší stojaci most cez rieku Vltavu v Prahe a druhý najstarší zachovaný most v Čechách. Ohraničujú ho 3 veže  a po okrajoch mosta je rozmiestnených 30 sôch a súsoší.

Pokračujeme na Staromestské námestie, ktoré je najvýznamnejším v Prahe. Nájdem radnicu a Chrám Panny Marie pred Týnom spolu s dominantou - barokový Kostol sv. Mikuláša a samozrejme neobídeme ani známy Orloj, ktorý patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám. Cez Příkopy prejdete uličkami až ku Prašnej bráne, ktorá skôr slúžila ako sklad strelného prachu a kedysi dávno popod ňu prechádzali korunovačné sprievody českých kráľov. V súčasnosti sa na nej nachádza i vyhliadková veža vo výške 44 metrom. Postupne sa dostaneme až na  Václavské námestie - hlavnú pražskú tepnu, stredisko obchodného aj spoločenského života, ktoré bolo a asi i zostane svedkom mnohých významných historických udalostí a demonštrácií. Nájdete tu rôzne drahé obchody, luxusné hotely, zmenárne, obchody so suvenírmi a darčekovými predmetmi. Nasleduje voľný program s možnosťou navštíviť iné zaujímavé miesta. Nocľah.

3. Deň:

Po raňajkách a od-ubytovaní z hotela sa presunieme na Hrad Karlštejn patriaci k najnavštevovanejším hradom v Čechách. Založený bol Karolom IV. a mal slúžiť ako jeho reprezentačné sídlo no neskôr slúžil ako miesto na úschovu cisárskych pokladov ako napríklad šperkov, českej koruny, svätých relikvií a iných kráľovských predmetov. Hrad prešiel niekoľkými rekonštrukciami a bol i námetom mnohých maliarov, básnikov a predovšetkým i v divadelnej hre Noc na Karlštejne dnes známej skôr v muzikálovej podobe. Voľný program.

Popoludní odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

 

V cene je zahrnuté:

 • Doprava klimatizovaným autobusom,  Služby skúseného sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
 • Hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v 3*** hoteli na 2 noci
 • Raňajky - 2x
 • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

 • Komplexné cestovné poistenie Union EU: 6,00 EUR/osoba/zájazd
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 54 EUR/osoba/ zájazd
 • Pobytová daň v hoteli - 2 EUR/osoba/noc
 • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/osoba (miesto uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)
 • Poplatky za vstupy do pamiatok: Interiéry areálu Pražský hrad - veľký okruh 350 CZK, malý okruh 250 CZK - nie je povinné.
 • Kutná Hora: Chrám Sv. Barbory 85 CZK/dospelí, 65 CZK/seniori a deti 
 • Prehliadka na hrade Karlštejn: 260 CZK/ dospelí, 210 CZK/seniori nad 65r.a deti

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu budú doručené e-mailom najneskôr 7-10 dní pred konaním zájazdu.

Nástupné miesta:

 Prievidza, Partizánske, Topoľčany, Nováky - 6 EUR/osoba

 Bánovce n./Bebr, Trenčín - Bez príplatku

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.