Zájazd Chorvátsko: Trakoščan - Záhreb - Plitvice - Zadar

< >
<
>
Odchod/príchod 
od 20.09.2024 do 22.09.2024

Trvanie:

3dní
2nocí
Strava 
2 x Raňajky
Doprava 
Autobusová
Hotel 
Hotel***

Najbližšie termíny

piatok, 20 september, 2024
Cena dospelý 1 
189.00
Voľné miesta 1 
35

Konečná cena

189,00
Recenzie zájazdu 
0
Zatiaľ nehodnotené

Skvelý 3- dňový poznávací zájazd, počas ktorého navštívime hrad Trakoščan, hlavné mesto Záhreb, Plitvické jazerá a prímorský Zadar s možnosťou kúpania v mori

Program:

1. Deň:

Odchod z nástupného miesta v skorších ranných hodinách, po ceste možné nástupy až po Bratislavu. Odchod z Bratislavy o 6.00 Hod. Tranzit cez Maďarsko do Chorvátska. Počas cesty pravidelné prestávky na toaletu.

Do Trakoščanu dorazíme ešte predpoludním, aby sme navštívili stredoveký hrad Trakoščan z 13. storočia s rozľahlým romantickým parkom v anglickom štýle obklopený okolitými lesmi a atraktívnym areálom v krásnej krajine chorvátskeho Zagorja, ktorý bol  v polovici 19. storočia prebudovaný v efektnom novogotickom slohu.  Až do roku 1944 bol obývaný šľachtickým rodom Draškovičov, Odvtedy je hrad múzeom s 3 poschodiami expozícií s pôvodným rodinným nábytkom, portrétmi majiteľov, zbierkou mečov, knižnicou a dobovou kuchyňou. Izby sú vyzdobené v rôznych slohoch od novo-renesančného cez gotický až po barokový. 

Odjazd do Záhrebu krátko popoludní. Po príchode nasleduje prehliadka hlavného mesto Chorvátska, ktoré je osobité predovšetkým spojením rušného kultúrneho diania a neuveriteľne ležérneho kaviarenského života miestnych obyvateľov. Historické Horné mesto je plné pamiatok a kľukatých uličiek, kým pravidelné novoveké Dolné mesto oplýva rozľahlými a zelenými námestiami, na ktorých sa neprestajne niečo deje. 

Horné mesto Gradec - Dostáť sa sem dá buď peši po schodoch, alebo pozemnou lanovkou, ktorá patrí medzi kultúrnu pamiatku. Počas prehliadky na vás čaká veľa krásnych historických pamiatok a zaujímavých zákutí, ktoré stoja za návštevu. Centrálne námestie Bana Josipa Jelačica je ozajstným strediskom Záhrebu s nezameniteľnou električkovou tepnou a dopravným ruchom. Prechádzkou námestím, ktoré je obklopené elegantnými budovami s architektúrou v štýle habsburgovcov objavíte aj ikonickú sochu jazdca na koni a mnoho kaviarní a podnikov, ktoré priam pozývajú na posedenie a výhľady na okolie. Neďaleko sa nachádza i známy mestský trh Dolac s bohatou históriou od roku 1930 ponúkajúci bohatý výber produktov a jedinečnú atmosféru, ktorá stojí za ochutnanie. Centrom Gradca je Námestie sv. Marka a v jeho strede stojí Kostol sv. Marka, ktorý vás na prvý pohľad zaujme svojou farebnou strechou s dvomi erbami (vľavo Dalmácie a Slavónska, vpravo Záhrebu), ktorá z neho robí reprezentatívnu ikonu mesta. Má však čo ponúknuť i z vnútra, kde očarí pozlátený strop 22 karátovým zlatom, fresky a nový orgán. Opodiaľ stojí veža Lotrščák z ktorej je krásny panoramatický výhľad na mesto. Uvidíte pôsobivú neogotickú Záhrebsku katedrálu z 11. storočia, ktorá prešla nedávnou rekonštrukciou a za prehliadku stoji aj interiér. Prechádzka očarujúcou a dlhou hlavnou ulicou Ivana Tkalčiča so starobylými domami je plná kaviarní, butikov, reštaurácií a útulných terás, ktoré priam pozývajú sadnúť si a vychutnať si poludňajšiu kávu. Počas horúcich dní oceníte v Záhrebe aj miesta pre oddych plné stromov, zelene a záhonov s kvetmi, kde nesmú chýbať aj krásne vodné fontány. Jedným z takýchto miest je napríklad Park Zrinjevac, ktorý lemujú historické budovy, galérie, či Archeologické múzeum a Akadémia vied. Opodiaľ prejdeme i popri Námestí kráľa Tomislava - prvého chorvátskeho kráľa na pamiatku ktorého tu nájdeme sochu Tomislava na koni. Nevynecháme i veľkolepú budovu Chorvátskeho národného divadla s majestátnymi stĺpmi a očarujúcimi interiérmi.

Počas voľného programu potom budete mať dostatok času na prechádzku uličkami mesta a výhľady, ktoré majú svoje nezameniteľné čaro a za návštevu stoja aj niektoré z tunajších jedinečných múzeí a atrakcií. Určite odporúčame napríklad  návštevu Múzea chorvátskeho naivného umenia s maľbami amatérskych umelcov od prvej polovice 20. storočia, alebo Múzeum stroskotaných vzťahov venované osobným predmetom neúspešných vzťahov. S blížiacim sa podvečerom si môžete oddýchnuť a usadiť sa napríklad do miestneho obľúbeného pivovaru Mali Medo so stolmi pozdĺž ulice a pochutnať si na dobrom pive či jedle.

Podvečer odchod na hotel v okolí, ubytovanie, nocľah.

2. Deň:

Raňajky, odjazd do Plitvíc. Po príchode na vás čaká takmer celodenný program s dostatkom času na prehliadku nádherných jazier s krištáľovo čistou vodou a desiatkami vodopádov, ktoré spravili z Plitvických jazier najpopulárnejší národný park v Chorvátsku s nezameniteľnou okolitou prírodou. Počas pešej prehliadky prejdete sústavou 16. jazier s vyhliadkami, absolvujete plavbu loďou po jazere Kozjak a jazdu vozidlom s prekrásnymi výhľadmi.

Najväčšími lákadlami parku s rozlohu takmer 300 štvorcových kilometrov sú bezpochyby jazerá s nádhernou azúrovou farbou, ktoré sú uložené kaskádovito jedno pod druhým a spájajú ich tak menšie, či väčšie vodopády. Tým najväčším vodopádom je Veliki Slap padajúci až 78 metrov do Koranskej priepasti. Jazerá napájajú silné podzemné pramene - aj preto je voda tak neuveriteľne čistá a priezračná. Turistické chodníky vedúce v tesnej blízkosti valiacej sa vody vás častokrát i trochu prekvapia a i keď sa pár krát ocitnete takmer po členky vo vode budete vďačný za toto prírodne divadlo. Po prehliadke možnosť občerstvenia a nákup suvenírov. Podvečer zraz pri autobuse a odjazd do Zadaru, ubytovanie, nocľah.

3. Deň:

Raňajky, Od-ubytovanie z hotela, prehliadka historického centra Zadaru. Zadar patrí k najstarším mestám Európy o čom svedčí už dávne osídlenie Rimanmi a neskôr Byzantskou ríšou a dodnes zachovaný kostol sv. Donáta postavený v tomto období, ktorý patrí medzi najcennejšie pamiatky mesta. Kamennými uličkami a námestiami od nepamäti pulzuje čulý ruch kultúrneho života a obchodu a samotné dlaždice z kameňa po ktorých sa budete prechádzať pamätajú ešte Rimanov na koňoch. Okrem toho sú na každom rohu viditeľné dávne pozostatky antiky a renesancie, ktoré nájdete na verejných budovách, kostoloch, múzeách a palácoch. Významnou pamiatkou je aj Pevninská brána zo 16. storočia, ktorá bola kedysi súčasťou opevnenia a jediná vstupná brána do mesta a taktiež aj katedrála sv. Anastázie s trojloďovou bazilikou z 12. storočia. Okrem nich počas prehliadky mestom narazíme aj ďalšie zaujímavé historické pamiatky akými sú napríklad kostol Panny Márie, Bazilika sv. Krševana, Veža sv. Stošija, či kaplnka sv. Barbory. Promenáda pozdĺž mora je na prechádzky ako stvorená a na pobreží nájdete aj Morský orgán, ktorý vydáva zvuky podľa toho ako vlny pretláčajú vzduch cez prieduchy na okraji dlažby. 

Popoludňajší voľný program na kúpanie, obed, nákupy a oddych. Neskôr zraz pri autobuse a odchod na Slovensko.

Príchod do Bratislavy v neskorších večerných hodinách okolo 22.-hodiny a pokračovanie na ostatné výstupne miesta.

V cene je zahrnuté:

 • Doprava klimatizovaným autobusom Mercedes, MAN, Poistenie proti úpadku CK
 • Služby sprievodcu počas zájazdu
 • 2 x Ubytovanie v hoteli***
 • 2 x Raňajky
 • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

 • Vstupné do NP mimo sezóna (01.04-31.05 a 01.10-31.10.)  deti od 7 rokov - 18 rokov - 6,50 EUR, dospelá osoba - 23,50 EUR -platba na mieste
 • Vstupné do pamiatok a atrakcií
 • Cestovné poistenie: 6,60 EUR/osoba/zájazd
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 55 EUR/osoba/zájazd
 • Miestna pobytová taxa v hoteli - platba na mieste
 • Príplatok za obojsmernú miestenku na sedadlo v autobuse: 6 EUR/osoba ( miesto uviesť pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta:

PD, PN, TT: 7 Eur/osoba

BN, TN, BA - Bez príplatku

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.