Veľkonočná Praha, Konopište a Kozel

< >
<
>
Cena zájazdu: 
109,90
Termín: 
19.04.2019 do 21.04.2019

3- dňový veľkonočný zájazd pamiatkami historickej Prahy, návšteva  zámku Konopište a pivovaru Kozel

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Počas cesty možné nástupy až po Bratislavu. Príchod do Prahy predpoludním, následne pešia prehliadka mesta so sprievodcom cca 3,5 hod.

Obzrieme si časť  Židovského mesta- Josefov, Příkopy s Prašnou bránou, Staromestské nám., Obecný dom,  Stavovské divadlo, Karlová univerzita,  Václavské  námestie. Individuálne návšteva miestnych veľkonočných trhov na Staromestskom, alebo Václavskom námestí. Ubytovanie na hoteli, voľný program.

Veľkonočné trhy už tradične najdete na Staromestskom a Václavskom námestí.  Ponuka v stánkoch je každoročne bohatá a vybrať si možete z remeselných výrobkov z krištáľoveho skla, ale aj šperky, kovové výrobky, sviečky, drevené hračky, vyšívané tkaniny, krásne oblečené bábiky. Dominantou však určite budú krásne farebné ručne maľované kraslice, ktoré budú predávať české dámy oblečené v kroji. Na požiadanie vám vajíčko ozdobia podľa vašich predstáv.

Ochutnať tu môžete všetky druhy miestnych špecialít – šunku, grilovanú klobásu, ale aj známe trdelníky a rôzne  sladké dobroty z cesta. Určite si nenechajte ujsť svetoznáme česká pivá ako Pilsner Urquell, Krušovice či Budvar.

2. Deň:

Rańajky. Po raňajkách presun na Pražský hrad. Počas prehliadky so sprievodcom uvidíme: Zlatú uličku, Hradčany, záhrady Pražského hradu, Pražský hrad, striedanie stráži, Bazilika sv. Jiří, Katedrála sv.Víta zvonku, nádvoria a časť katedrály sv. Víta zdarma, komplex Loreto, Zámecké schody, Kampa,  Karlov most, nábrežie Vltavy. Popoludní v prípade záujmu individuálne so sprievodcom plavba loďou po Vltave s okruhom. Osobné voľno s vlastným programom. Návšteva trhov v centre mesta.

3. Deň:

Raňajky, Odubytovanie z hotela. Odchod do Konopišťa, kde po príchode navštívime krásny novogotický zámok Konopište s priľahľou ružovou záhradou. Následne sa presunieme do neďalekých Veľkých Popovíc, kde na nás čaká prehliadka v pivovare Kozel počas ktorej budeme mať možnosť spoznať jeho históriu, súčasnu výrobu a ochutnáme i nefiltrovaný speciál priamo z pivničných sudov. Nákup rôznych suvenírov v predajni.

Popoludní odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom,  služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 2x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v 3*** hoteli
  • 2x raňajky formou bufetu

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 5,40 EUR/osoba/zájazd
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 48 EUR/osoba/ zájazd
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlol: 4 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)
  • Poplatky za vstupy do pamiatok: Interiéry areálu Pražský hrad - veľký okruh 350 CZK, malý okruh 250 CZK - nie je povinné. Malý okruh zahŕňa: Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác. Bazilika sv. Jiří. Loreta: 150 CZK
  • Prehliadka v pivovare Kozel: 150 CZK/osoba, prehliadka zámok Konopište: 200 CZK/ osoba (ceny sú orientačné v závislosti od veľkosti skupiny)

Zmena programu vyhradená, pokyny budú doručené e-mailom do 10 dní pred konaním zájazdu

Nástupné miesta:

 PD, NM, PN, TT - 6 EUR/osoba. BN, TN - bez príplatku

Druh zájazdu:

Predbežná objednávka

Počet účastníkov