Školský zájazd: Adršpach a safari Dvůr Králové

< >
<
>
Cena zájazdu: 
79,90

2- dňový školský zájazd, počas ktorého navštívime najväčšie skalné mesto Strednej Európy a druhú najväčšiu zoologickú záhradu v Českej republike. 

Program:

1. Deň:

Odchod z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Príchod do Adršpachu v predpoludňajších hodinách, počas cesty prestávky krátke prestávky.

Prírodná rezervácia Adršpašsko-teplických skál je prekrásny a jedinečný pieskovcový komplex skalného labyrintu formovaného vetrom a vodou, ktorý fascinuje turistov už od 18. storočia, kedy požiar zničil všetku vegetáciu, a tým nechal vyniknúť krásu skál, z ktorých niektoré majú až 90 metrov. Po vstupe do chránenej oblasti je na programe skupinová, alebo samostatná prechádzka miestným chráneným parkom.

V severnej, Adršpašskej časti môžeme vidieť okrem skalných veží aj hlboké tiesňavy, vodopád a nádherné skalné jazierka, z ktorých jedno sa objavilo aj v rozprávkach Tretí princ a Z Pekla štěstí 2. Južné, Teplické skaly, tvoria skalné steny a skalné útvary z ktorých asi 70 má aj vlastné mená (napr. Milenci, Starosta a Starostová, Džbán s uchom tvaru Delfína alebo Homole cukru). Na niektoré miesta sa dostaneme len po rebríkoch, alebo úzkym prielezom, „Myší dírou“, ktorá má šírku len 50 centimetrov.

V zatopenom lome na skalmom jazierku si na svoje prídu aj milovníci vodných atrakcií. Pre tých pohodlnejších je tu možnosť obzrieť si krásu skál aj z vodnej hladiny neďaleko skalných vodopádov s vždy veselým prievozníkom a množstvom nielen vtipných, ale aj poučných príbehov 

Popoludni zraz a odchod na ubytovanie, voľný program.

2. Deň:

Raňajky, odubytovanie a odchod autobusom do ZOO Dvůr Králové nad Labem.

Zólogická záhrada sa prednostne orientuje na africké zvieratá a zaujímavosťou je, že okrem klasickej prechádzky medzi expozíciami ponúka svojím návševníkom aj SAFARI časť, v ktorej sa špeciálne upraveným safaribusom presúvate medzi voľne vypustené zvieratá.

V klasickej časti sú vytvorené viaceré pavilóny: vtáči svet, vodný svet, pavilón plameniakov, pavilón okapi, pavilón levov a pavilón primátov.

Zoologická záhrada dosahuje vynikajúce výsledky v chove (napr. nosorožcov, žiráf, antilop,...), vďaka čomu sú niektoré  jedince z v prírode ohrozených druhov vracané naspäť do divočiny.

Po ceste domov sa ešte zastavíme pri vodnej nádrži Les Království, údolnej priehrade uprostred lesa na rieke Labe. Koruna hrádze je doplnená o 2 brány s ozdobnými vežičkami, rovnako tak dom správcu hrádze je postavený tak, aby pripomínal malý hrad. Výška hrádze je 41 m a dĺžka koruny hrádze je 218 m a vďaka svojmu jedinečnému estetickému prevedeniu a takmer rozprávkovému vzhľadu je vyhľadávaným cieľom turistov.

Návrat v neskorých večerných hodinách.

Program zájazdu je možné meniť vopred po dohode.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK

  • Ubytovanie v hoteli na 1 noc s raňajkami

  • Pedagogický dozor 2 miesta zdarma, minimálny počet 40 študentov

  • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

  • Vstupné skalné mesto Adršpach: 35 CZK/študent

  • Plavba po skalnom jazere: cca 50 CZK /osoba

  • Vstupné do ZOO, večera

  • Komplexné cestovné poistenie UNIQA: 2,60 EUR/ študent/ zájazd

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek kolektívu

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy a km autobusu.
Pre skupiny s menším počtom účastníkov radi pripravíme cenovú ponuku.

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena študent [€]
26.03.2020 79,90

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.