Orlie hniezdo - Salzburg - Soľná baňa

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová

Najbližšie termíny:

streda, 17 máj, 2023
Cena študent 1: 
138.90
štvrtok, 8 jún, 2023
Cena študent 2: 
138.90

Konečná cena:

Od 138,90

2- dňový poznávací zájazd počas ktorého spoznáme Orlie hniezdo, Salzburg a soľnú baňu

Program:

1. Deň: 

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

Príchod do národného parku Berchtesgaden okolo poludnia. Cestou na vrchol k Orliemu hniezdu – kedysi horskému sídlu, ktoré bolo postavené ako dar k Hitlerovým narodeninám na kopci Kehlstein  sa najskôr zvezieme po unikátnej ceste Kehlsteinstrasse špeciálne upraveným miestnym autobusom. Odtiaľ sa vyvezieme pôvodným zlatým výťahom, ktorého steny sú zo zrkadlovej mosadze až k terajšej reštaurácii ponúkajúcej výhľad, ktorý bol kedysi určený len pre Hitlera a jeho suitu. Naskytne sa nám krásny rozhľad na vrcholky a panorámu Berchtesgadenských Álp, okolité dedinky a jazero Königsee, ktoré je najvyššie položené jazero v Nemecku. Pri peknom počasí je dokonca z vrcholu vo výške 1837 m n. m. vidno až do vzdialenosti 200 km.

Po návrate do Obersalzbergu pokračujeme cestou do Salzburgu, kde po príchode navštívime pevnosť Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Táto dominanta mesta vybudovaná  v 11. storočí je najväčšia dokonale zachovaná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto. Po prehliadke voľný program, odchod na hotel, ubytovanie.

2. Deň: 

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke nádherného barokového Salzburgu o ktorom sa právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska pokračujeme návštevou kúzelných záhrad zámku Mirabell, ktoré vytvorili podľa návrhu slávneho barokového architekta Fischera z Erlachu. V záhradách uvidíme Pegasovu fontánu, barokové sošky, kvetinové mozaiky. Určite neobídeme aj rodný dom W.A. Mozarta, ktorý nájdete na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a historické námestie Rezidenzplatz. Prejdeme sa po ulici Getreidegasse - známou nákupnou štvrťou až a Univerzitné námestie a trhovisko. Počas našej prehliadky ešte môžeme vidieť Festpielenhaus (divadlo vytesané do skaly) a v čase voľného programu napríklad ochutnať Mozartove gule alebo iné miestne dobroty a prejsť sa ulicami Salzburgu a obdivovať miestnu architektúru.

Presun autobusom do soľnej bane Salzwelten Salzburg nachádzajúcu sa pár kilometrov od Salzburgu. Zaujímavosťou je, že bane patria k jedným z najstarších na svete a počas prehliadky turisti prekročia aj štátnu hranicu medzi Rakúskom a Nemeckom. Pred vstupom sa oblečiete do bieleho plášťa a dostanete aj chlieb a kryštály soli. Vláčik vás potom odvezie do útrob bane až dovnútra hory Durnberger. Pre mnohých je však najzaujímavejšia drevená historická šmykľavka za ktorou nájdete podzemné soľné jazero. Toto miesto pôsobí pre väčšinu ľudí veľmi romanticky a túto atmosféru ešte dotvára tichá hudba a pomaly sa plávajúca loďka na ktorej 70 metrov dlhé jazero pomaly preplávate.

Popoludní cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko. Návrat v nočných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, Služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK

  • Ubytovanie v hoteli s raňajkami

  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do  pamiatok a atrakcií

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 3.60 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 33 Eur/ osoba/ noc
  • Skupinové ceny vstupov: Orlie hniezdo (Kehlsteinhaus): 29 EUR/dospelý, 15 EUR/deti do 16r. (vstup s autobusom a výťahom)
  • Soľná baňa Berchtesgaden: 21 EUR/dospelý, 10,50 EUR/dieťa, študent do 18 r., Kombinovaný vstup (Kehlsteinhaus + Soľná Baňa) - info v CK
  • Mozartov rodný dom: od 4 EUR, Pevnosť Hohensalzburg: 12 EUR (vrátane obojsmer. lanovky)
  • Večera: od 12 EUR/ osoba

Nástupné miesta:  

Podľa požiadaviek po celom Slovensku.

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.