Krásy Prahy - 3 dni

< >
<
>

Trvanie:

3dní
2nocí
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová
Hotel: 
Oľga*** Krystal***

Najbližšie termíny:

streda, 19 október, 2022
Cena študent 1: 
124.90
streda, 16 november, 2022
Cena študent 2: 
124.90
streda, 26 apríl, 2023
Cena študent 3: 
124.90

Konečná cena:

8
135
Od 124,90

3- dňový študentský poznávací zájazd za kultúrnymi pamiatkami a zaujímavými miestami tejto očarujúcej a stále pulzujúcej historickej metropoly

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného v miesta v skorších ranných hodinách. Počas cesty pravidelné prestávky. Predpoludním príchod do Prahy. 

Prehliadku so sprievodcom v trvaní 3 hodiny začíname na Hradčanoch, pozrieme si striedanie stráží, nádvorie Pražský hrad - nádvoria a časť katedrály sv. Víta zdarma, ostatné objekty za poplatok v prípade záujmu ( Pražský hrad- okruh: Bazilika sv Jiří, Katedrála sv. Víta, Zlatá ulička, Starý kráľovský palác) ďalej uvidíme Valdštejnský palác, Loreto až k Lenonovej stene, prejdeme cez Kampu - umelo vybudovaný ostrov na nábreží Vltavy, pokračujeme na Karlov most cez ktorý prejdeme až na druhú stranu Vltavy až k Staromestskej mostovej veži, ktorú nechal vybudovať Karel IV. v polovici 14. storočia spolu s Karlovým mostom. Podľa časových možností voľný program v centre starého mesta,  Odchod na hotel, Ubytovanie, voľný večerný program.

2. Deň:

Raňajky. Presun do centra mesta, pokračovanie v prehliadke so sprievodcom, ktorú začíname na Václavskom námestí, ktorého dominantou je socha Svätého Václava na koni, ktorá dohliada a vidí na celú dĺžku tejto ulice. Za jej chrbtom uvidíme budovu Národného múzea a v spodnej časti námestia je možné prejsť cez Můstek k Staromestskému námestiu. Celú ulicu dnes lemujú rušné cesty no najmä budovy s obchodmi, kaviarňami a honosnými hotelmi. Pokračujeme okolo Obecného domuStavovského divadla k neďalekej Prašnej bráne vysokej 65 metrov s vyhliadkou vo výške 44 metrov a 186 schodmi. Ďalej prejdeme popod Karlovu univerzitu, ktorá patrí k najstarším v Európe a dnes je z nej popredná vysoká škola. Dostaneme sa až ku Týnskému chrámu - gotickému kostolu, ktorý patrí k najvýznamnejším kostolom v meste a stojí na rohu Staromestského námestia, na ktorom nájdeme i radnicu a Pražský orloj. Nasleduje voľný program, počas ktorého môžeme navštíviť napríklad aj neďaleké Múzeum voskových figurín a preskúmať individuálne široké okolie, nákup suvenírov. Popoludní v prípade záujmu  možnosť objednania plavby loďou po Vltave s okruhom v trvaní 1 hodiny. Návrat na hotel, voľný program, alebo možnosť naplánovať večerný kultúrny program ( divadlo, koncert, športové podujatie a iné).

3. Deň:

Raňajky. Odhlásenie z hotela a odloženie batožiny. V prípade záujmu návšteva Národného technického múzea, alebo presun zubačkou na Petřín a prehliadka Petřínskej rozhľadne, Štefánikovej hvezdárne, Zrkadlová sieň - podľa výberu. Ako alternatívu k dennému programu odporúčame aj návštevu pražskej ZOO, ktorá patrí medzi top obľúbené zoologické záhrady sveta a ponúka mnoho moderných pavilónov so zvieratami z celého sveta v ich čo najprirodzenejších podmienkach aj vďaka členitému prostrediu pražskej Troje. 

Popoludní odjazd z Prahy, návrat na Slovensko vo podvečerných hodinách.

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac študentov. V prípade menšej skupiny radi pripravíme pre vašu skupinu cenovú ponuku na mieru.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom,  služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK         
  • 2x ubytovanie v dvoj a troj - lôžkových izbách s príslušenstvom v 3* hoteli, 
  • 2x raňajky formou bufetu
  • Pedagogický dozor (2 miesta) zdarma

Možné príplatky:

  • Poplatky za vstupy do pamiatok a atrakcií,  Večera od 10 EUR/osoba
  • Lanovka na Petřín: 30,- Kč, Zrkadlové bludisko 80,- Kč, Pražský hrad – okruh: 125,- Kč/ študent, ZOO - 200 Kč/ študent, Madame Tussauds - 170 Kč/ študent
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 48 EUR/ zájazd
  • Plavba loďou po Vltave cca 1 Hod.: od 8 EUR/os.
  • Prípadná pobytová daň: 4 EUR/osoba/zájazd (platí pre osoby od 18 r.)
  • Komplexné cestovné poistenie Union: 5,40 EUR/osoba/zájazd

Nástupne miesta:

Podľa požiadavky.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.