Advent v čarovnom Salzburgu a Hallstatt

< >
<
>
Odchod/príchod: 
od 05.12.2020 do 06.12.2020

Trvanie:

2dní
1noc
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová

Najbližšie termíny:

sobota, 5 december, 2020
Cena dospelý 1: 
124.90
Cena dieťa 1: 
114.90

Konečná cena:

124,90

Úžasný 2- dňový adventný zájazd s prehliadkou vianočného Salzburgu a návštevou zimného romantického Hallstattu 

1. Deň:

Odchod z Bánoviec nad Bebravou a Trenčína v ranných hodinách, s možnosťou ďalších nástupných miest, až po Bratislavu.
Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

 

Príchod do Salzburgu v poludňajších hodinách. Prehliadku nádherného barokového Salzburgu, o ktorom se právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska začneme na zámku Mirabell, ktorého kúzelné záhrady vytvorili podľa návrhu slávneho barokového architekta Fischera z Erlachu. Salzburg sa preslávil ako rodisko W. A. Mozarta, preto určite odporúčame navštíviť aj jeho rodný dom, ktorý nájdete na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a dozviete sa tak i viac o "Mózartových guličkách". Salzburg sa v čase adventu mení na mesto romantiky a vianočná nálada s vôňou škorice a čokolády na vás dýcha takmer z každej strany. Srdcom starého mesta je ulička Getreidegasse plná obchodov a štíty na domoch vypovedajú o tom, kto tam kedysi v skutočnosti sídlil a sú akýmsi dedičstvom z dôb minulých.  Z ďalších zaujímavých miest vyberáme historické námestie Rezidenzplatz, arcibiskupský palác, kostol Františkánov, ďalej Domplatz a Kapitelplatz.
Taktiež sa oplatí navštíviť aj pevnosť Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Táto dominanta mesta vybudovaná  v 11. storočí je najväčšia dokonale zachovaná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto. Na námestiach nájdete vianočné trhy zaplnené turistami i domácimi, so stánkami plnými jedla najrôznejších druhov. Ochutnať môžete klobásky, pečené zemiaky, palacinky či praclíky a zohriať sa pri domácom punči, varenom víne s rôznymi príchuťami, ktoré striedajú bylinné likéry a horúca čokoláda. Jednoducho v Salzburgu budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v horskej dedinke obklopenej horami a nie v meste. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie v okolí, nocľah.

2. Deň:

Po raňajkách odchod do romantického mestečka Hallstatt na brehu jazera Hallstätter See a horami Dachstein, kde vás okrem krásnej okolitej prírody a alpských hôr očaria aj pre toto mesto typické alpské domčeky v uličkách plných kaviarničiek. Medzi zaujímavosti tu patrí Kostinec v Kaplnke sv. Michala. Vyhliadka Svetového Dedičstva sa nachádza cca 350 m. nad mestečkom. Dostanete sa k nej za pár minút od najvrchnejšej zastávky lanovky, ktorá vedie na Soľnú Horu, kde môžete navštíviť Soľné bane patriace k najstarším v Európe. Taktiež sa môžete vybrať na prechádzku k vodopádu, či plavbu po jazere, alebo môžete iba tak obdivovať okolité hory a prírodu.

V popoludňajších hodinách cesta späť na Slovensko s krátkymi prestávkami .

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom Neoplan, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 1x ubytovanie v 3* hoteli  s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok a atrakcií

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie Uniqa: 3,80 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 26 Eur/ osoba/ noc
  • Orientačné ceny vstupov: Mozartov rodný dom: 10 EUR, Pevnosť Hohensalzburg: 11 EUR (vrátane obojsmer. lanovky), 
  • Vstup do Soľnej jaskyne: od 19 EUR/ dospelý, deti od 10 EUR,  Lanovka k Solnej Hore: 12 EUR/ obojsmerne, 7 EUR/ jedným smerom (orientačná cena)
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu), pobytová daň (na hoteli)

Nástupné miesta:  

Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trnava -  6 EUR/ osoba, 

Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Bratislava - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.