Advent vo Viedni

< >
<
>
Cena zájazdu: 
23,90
Termín: 
08.12.2018

1. dňový poznávací zájazd do čokoládovne v Kittsee a na tradičné adventné trhy vo Viedni

Program:

Odchod z Bánoviec nad Bebravou o 5.30 hodine. Po ceste možné nástupy v Trenčíne, Piešťanoch, Trnave a v Bratislave. 

Po príchode do Kittsee návšteva čokoládovne Hauswirth, ktorá sa svojimi výrobkami preslávila nielen v Rakúsku,  ale aj po celej Európe, Amerike i svete. Po prehliadke vo výrobnej hale možnosť nákupu sladkostí vo firemnej predajni, kde je úplne bežné najprv ochutnať z otvorených obalov a vybrať si tak sladkosti podľa vlastnej chuti.

Následne odchod do Viedne. Prehliadka historického centra mesta: Hofburg, Stephanplatz a Stefansdom, Burgtheater, Radnica, Maria-Theresien-Platz, Parlament následne voľný program na nákupy na vianočných trhoch.

Najznámejšie a aj najväčšie vianočné trhy nájdete už tradične tie pred radnicou. Vôňa punču a vareného vína, drevenné stánky s pečenými gaštanmi, či rôzne cukrovinky každoročne premenia radničné námestie na krásnu takmer rozprávkovú krajinu plnú dobrôt. Samozrejme tu nájdete aj stánky s umeleckými predmetami, hračkami i vianočnými ozdobami.

Neďaľeko  od radnice sa nachádzajú aj trhy na námestí Márie - Terézie. Čaká tu na Vás viac ako 60 stánkov s originálnymi vianočnými darčekmi a tradičnými remeselnými výrobkami. Ochutnať samozrejme môžete gastronomické špeciality z rôznych kútov Rakúska. 

Spittelberg je druhý najväčší vianočný trh na pešej zóne v meste a ponúka rôzne trhy v priebehu celej sezóny. Jeho vianočný trh predstavuje najlepšiu kvalitu umenia a remeslá a je to miesto, kreativity a zábavy s nádhernou a veľmi príjemnou atmosférou. Tú pravú vianočnú atmosféru môžete zažiť aj na trhoch na týchto miestach: Stephansplatz, Karlsplatz, Am Hof.

Oodchod na Slovensko o 18.00 hod.

Návrat vo večerných  hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, poistenie proti úpadku CK

  • Prehliadka výroby v čokoládovni s ochutnávkou pri nákupe

  • Prehliadka Viedne so sprievodcom

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie 1,60 Eura/osoba/deň

  • Individualne vstupy do pamiatok

Nástupné miesta:

BN, TN, BA - Bez príplatku PD, NmNV, PN,TT - 4 EUR/osoba

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Počet účastníkov