Školský zájazd: Stužková s kúpaním v Taliansku

< >
<
>
Cena zájazdu: 
259

5- dňový poznávací zájazd s kúpaním v Jadranskom mori spojený s oslavou stužkovej slávnosti a návštevou pamiatok v Rimini, San Maríne, Urbine a Ferrare

Program:

1. Deň:

Odchod z nástupného miesta z celého Slovenska popoludní, z Bratislavy o 20.00 hod. Tranzit cez Rakúsko do Talianska. Počas cesty pravidelné prestávky na toaletu.

2. Deň:

Príchod do San Marína dopoludnia. Prehliadka historických  pamiatok tejto najstaršej existujúcej republiky so skúseným sprievodcom - Námestie Piazza della Liberta, pevnosť La Rocca a bazilika Saint Marino a dalšie. Ako bonus návšteva tunajšieho obchodu s likérmi  spojená s ochutnávkou a výhodným nákupom s ponukou v tých najrôznejších príchutiach pôvodom nielen z Talianska. Voľný program na individuálnu prehliadku mesta, popoludní odchod do Rimini, ubytovanie, osobné voľno, kúpanie, večera.

3. Deň:

Po raňajkách odchod na výlet do Urbina. Historické jadro tohto mestečka má renesančnú podobu so spleťou stredovekých uličiek a je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Centrum mesta tvorí námestie Piazza della Republicca . Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je Palazzo Ducale - kedysi kniežací palác patrí k najzachovalejším  príkladom sídla z 15. st., ďalšie pamiatky sú neoklasicistická katedrála Duomo di Urbino, Námestie Palazzo Albani či pevnosť Albornoz Fortress. Voľno na prehliadku mesta, nákup suvenírov.

Popoludní návrat do Rimini a voľný program, príprava na slávnosť odovzdávania stužiek, večera.

4. Deň:

Raňajky, dopoludnia pešia prehliadka pamiatkami a centrom Rimini.

Toto obľúbené prímorské stredisko ponúka okrem svojich niekoľko kilometrov dlhých piesočných pláži plných zlatistého piesku aj mnohé renesančné pamiatky.

Medzi najznámejšie patria antický obluk Arco di Augosto, antický päť oblúkový Most di Tiberio, Námestie Piazza tre Martiri, brána Montanara, či gotický kostol Tempio Malatestiano z 13. storočia. Za návštevu stojí aj archeologické nálezisko a galéria Dom chirurga z obdobia praveku. Taktiež možnosť návštevy miestnych trhov alebo voľný program pri mori, kúpanie, alebo individuálne návšteva vodných parkov v okolí.  Návšteva kaviarničiek, reštaurácií, diskoték, pizzerií a možnosť užiť si tak atmosféru tohto zaujímavého letoviska, večera.

5. Deň:

Po raňajkách odubytovanie z hotela  a odchod domov. Počas cesty prestávka vo Ferrare. Prehliadka nie veľkého o to však pôvabnejšieho historického starého mesta plného dláždenných uličiek a námestím s atmosférou talianských veľkomiest určite bude stáť za návštevu. Uvidíme námestie Piazza del Muncipio s historickým schodiskom k radnici, neďaleko zaujme stredoveký hrad  Castello Estense s niekoľkými krásnymi vežami, ktoré vidieť už z diaľky a do centra uplne zapadá svojou velkosťou i  Katedrála. 

Po prehliadke zraz pri autobuse a pokračovanie v ceste na Slovensko.

Po polnoci príchod do Bratislavy a ďalej na výstupne miesto.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autokarom, služby skúseného sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 3 x ubytovanie v 2,3  lôžkových izbách v 3* hoteli s príslušenstvom
  • 3 x polpenzia
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok
  • Pedagogický dozor: 2 miesta zdarma
  • Miestna pobytová taxa: 4,50 EUR/zájazd

Možné príplatky:

  • Vstupné do pamiatok príp. atrakcií: cca 25 EUR/osoba
  • Cestovné poistenie UNIQA: 7,00 EUR/osoba/zajazd

Termín:

podľa požiadavky v termíne od apríla – do októbra

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac študentov. V prípade menšej skupiny na požiadanie pripravíme cenovú ponuku.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena študent [€]
13.10.2020 259,00
03.11.2020 259,00

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.