Benátky - Verona - Lago di Garda

< >
<
>

Trvanie:

3dní
2nocí
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová
Hotel: 
Hotel***

Najbližšie termíny:

streda, 3 máj, 2023
Cena študent 1: 
157.90
streda, 14 jún, 2023
Cena študent 2: 
157.90

Konečná cena:

157,90

Skvelý 3- dňový poznávací zájazd do mesta lásky Verony, na Jazero di Garda a do historických Benátok

1. Deň:

Odchod z vášho nástupného miesta v popoludňajších, večerných hodinách, odjazd z Bratislavy po 20-tej hodine. Počas cesty pravidelné prestávky na toaletu, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. Deň:

Príchod do Verony v ranných hodinách.

Počas prehliadky si spoločne pozrieme pamiatky tohto nádherného starobylého mesta a vďaka jeho nezmenenej  podobe budete mať občas pocit akoby ste boli miestami v minulosti v časoch Shakespeara, keď tvoril hru Rómeo a Júlia. Pozrieme si námestie Piazza Brá, veľkú rímsku Arénu di Verona z 1. storočia z červeného mramoru v ktorej prebiehali gladiátorské zápasy a dnes sa tu konávajú koncerty a opery. Hlavné námestie Piazza delle Erbe, ktoré je strediskom miestneho života a trhov. V jej strede uvidíme fontánu di Madonna Verona a opodiaľ je 84 - metrová veža Torre dei Lamberti s možnosťou vyhliadky. Námestie Piazza dei Signori s uprostred stojacou sochou Danteho, Baziliku San Zeno a dvoj-kostol San Fermo Maggiore, ktorý nebude jediný, ktorý pri potulkách mestom nájdete.

Na brehu rieky stojací Hrad Castelvecchio kedysi pevnosť, slúžiaca dnes ako múzeum veronských sôch a obrazov a jej priľahlý most Scaligero s tromi výraznými oblúkmi a úžasným výhľadom z neho na rieku Adiža. 

Milovníci romantiky určite ocenia prehliadku slávneho Júliinho domu - Casa di Giulietta s povestným balkónom, ktorého dvor je zaplnený milostnými vyznaniami od zamilovaných párov. Budovu nájdete v centre mesta na ulici Via Cappello a vnútri sa nachádza múzeum. Individuálne voľno na prehliadku mesta.

Popoludní zraz pri autobuse a presun k úžasnému jazeru Lago di Garda. Navštívime kúpeľné mestečko Sirmione s bohatou kúpeľnou históriou a nevynecháme ani unikátny hrad Scaligero na brehu jazera obklopený vodou a prístupový bod do centra mesta. Nezabudnite na plavky, určite zostane čas i na kúpanie. Podvečer ubytovanie na hoteli v okolí, nocľah.

3. Deň:

Raňajky, Odchod do prístavu Punta Sabioni. Plavba trajektom do centra Benátok priamo na Námestie San Marco.

Pešia prehliadka najznámejších pamiatok: Námestie San Marco s Bazilikou, Dóžov Palác, veža Campanilla, Ponte di Rialto, Bazilika dei Santi, Kanál Grande. Voľný čas potom môžete využiť napríklad na prechádzky romantickými uličkami, vyskúšať si plavbu na gondole alebo si posedieť pri pravej talianskej káve a vychutnať si atmosféru mesta a individuálnu prehliadku.

Plánovaný odchod loďou do prístavu Punta Sabioni je v popoludňajších hodinách, odtiaľ o 17.00 hod. odchod autobusu, cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko.

Príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.

Pre skupiny nad 40 osôb 2 miesta zdarma a možnosť výberu aj iných termínov.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom autokarom, Služby skúseného sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • Ubytovanie v hoteli na 1 noc
  • Raňajky
  • Prehliadka Benátok a Verony bez vstupov do pamiatok 

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 5,80 EUR/osoba/zájazd
  • Možné vstupy: Bazilika San Marco: 5 EUR, Zvonica: 8 EUR, Klenotnica 3 Eur, Dóžov palác: 20 EUR, Galeria dell Academia: od 16 EUR
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 36 EUR/osoba/noc
  • ​Celodenný palubný lístok na trajekt s platnosťou 24 hodín: 20 EUR (platí na všetky trasy v celom Benátskom zálive), alebo obojsmerný lístok: 15 EUR/osoba
  • Poplatok za vstup autobusu do centra Benátok a Verony
  • Miestna pobytová taxa cca: 2 EUR (platba v hoteli)

 

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.