Advent v čarovnom Salzburgu a Hallstatt

< >
<
>
Cena zájazdu: 
119,90
Termín: 
14.12.2019 do 15.12.2019

Úžasný 2- dňový adventný zájazd s prehliadkou vianočného Salzburgu a návštevou zimného romantického Hallstattu 

1. Deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, nástupy možné až po Bratislavu. Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

Príchod do Salzburgu v poludňajších hodinách. Prehliadku nádherného barokového Salzburgu o ktorom se právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska, začneme na  zámku Mirabell, ktorého kúzelne záhrady vytvorili podľa návrhu slávného barokového architekta Fischera z Erlachu. Salzburg sa preslávil ako rodisko W.A. Mózarta preto určite odporúčame navštíviť aj jeho rodný dom, ktorý nájdete na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a dozviete sa tak i viac o "Mózartových guličkách". Salzburg sa v čase adventu mení na mesto romantiky a vianočná nálada s vôňou škorice a čokolády na vás dýcha z takmer každej strany. Srdcom starého mesta je ulička Getreidegasse plná obchodov a štíty na domoch vypovedajú o tom, kto tam kedysi v skutočnosti sídlil a sú akýmsi dedičstvom z dôb minulých.  Z ďalších zaujímavých miest vyberáme historické námestie Rezidenzplatz arcibiskupský palác, kostol Františkánov ďalej  Domplatz a Kapitelplatz. Taktiež sa oplatí navštíviť aj pevnosť Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Táto dominanta mesta vybudovaná  v 11. storočí je najväčšia dokonale zachovaná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto. Na námestiach nájdete vianočné trhy zaplnené turistami i domácimi so stánkami plnými jedla najrôznejších druhov. Ochutnať môžete klobásky, pečené zemiaky, palacinky či praclíky a zohriať sa  pri domácom punči, varenom víne s rôznymi príchuťami, ktoré striedajú bylinné likéry a horúca čokoláda. Jednoducho v Salzburgu budete mať pocit akoby ste sa ocitli v horskej dedinke obklopenej horami a nie v meste. Ubytovanie v okolí, nocľah.

2. Deň:

Raňajky, Odchod do romantického mestečka Hallstatt na brehu jazera Hallstätter See a horami Dachstein, kde vás okrem krásnej okolitej prírody a alpských hôr očaria aj pre toto mesto typické alpské domčeky v uličkách plných kaviarničiek. Medzi zaujímavosti tu patrí Kostinec v Kaplnke sv. Michala, Vyhliadka Svetového Dedičstva, ktorá sa nachádza cca 350 m. nad mestečkom a dostanete sa k nej za pár minút od najvrchnejšej zástavky lanovky ktorá vedie na Soľnú Horu, kde môžete navštíviť Soľné bane patriace k najstarším v Európe, Taktiež sa môžete vybrať na prechádzku k vodopádu, či plavbu po jazere, alebo môžete iba tak obdivovať okolité hory a prírodu.

Podvečer cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom Neoplan, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 1x ubytovanie v hoteli s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do  pamiatok a atrakcií

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie Uniqa: 3,80 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 26 Eur/ osoba/ noc
  • Orientačné ceny vstupov: Mozartov rodný dom: 10 EUR, Pevnosť Hohensalzburg: 11 EUR (vrátane obojsmer. lanovky), 
  • Vstup do Soľnej jaskyne: od 19 EUR/ dospelý, deti od 10 EUR,  plavba jazerom Königssee: 14 EUR/ dospelí a 7,50 EUR/ deti, Lanovka k Solnej Hore: 12 EUR/ obojsmerne, 7 EUR/ jedným smerom
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 5 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta:  

NM, PN, TT -  6 EUR/ osoba, 

BN, TN, BA - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€] Cena dieťa [€] Cena študent [€]
14.12.2019 119,90

Predbežná objednávka

Počet účastníkov