Wroclaw - Ksiaz - Swidnica

< >
<
>
Cena zájazdu: 
87,90
Termín: 
05.09.2020 do 06.09.2020

2- dňový poznávací zájazd, počas ktorého spoznáme Wroclaw nazývaný aj „poľské Benátky“,  starobylé mesto Swidnica a tretí najväčší zámok v Poľsku Ksiaz

Program:

1. Deň:

Odchod autobusu v skorých ranných hodinách s možnými nástupmi podľa popisu až po Žilinu. Nástupné miesta z Bánoviec nad Bebravou a Trenčína sú bez poplatku.

Predpoludním príchod do Wroclawu, hlavného mesta Dolného Sliezska, ktoré vďaka mimoriadnemu riečnemu systému rieky Odry leží na 12 ostrovoch a je popretkávané mnohými kanálmi a má viac ako sto mostov. Vďaka tomu, je označované za poľské Benátky a láka turistov z mnohých krajín. Prehliadku začneme na Tumskom ostrove, najstaršej časti mesta, ktorej dominuje gotická katedrála sv. Jána Krstiteľa s možnosťou vyhliadky na mesto z jej veže. Prejdeme mostom Tumski nazývanym tiež mostom zaľúbených, ktorý je plný visiacich zámkov. Navštívime hlavné námestie Rynek s jedinečnou gotickou radnicou uprostred a kostolom Sv. Alžbety, ktoré je obklopené farebnými meštianskymi domami. V interiéroch Vroclavskej univerzity sa oplatí pozrieť Aulu Leopoldina, je to najväčšia a najreprezentatívnejšia časť hlavnej budovy univerzity, ide o cenné a jedinečné sekulárne relikvie neskorého baroka. Ďalšie miesto, ktoré navštívite je Hala Stulecia zo začiatku 20. storočia. Ide o jedinečný multifunkčný priestor pre rôzne výstavy, konferencie, či kultúrno-spoločenské a športové akcie a je zaradený do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Okolie je obklopené rozľahlým parkom s krásne hrajúcimi fontánami.

Počas spoznávania tohto neopakovateľného mesta nám budú po celý čas robiť spoločnosť všade prítomní trpaslíci, ktorých je po meste viac ako 200 a nájdeme ich v rôznych činnostiach.

Po skončení prehliadky si už každý môže vychutnať atmosféru mesta, poprechádzať sa romantickými uličkami, ochutnať  miestne špeciality a nakúpiť suvrníry, voľný program, ubytovanie.

2. Deň:

Raňajky, následne odchod do neďalekého mestečka Swidnica, ktoré je známe kostolom Mieru. Na prvý pohľad pôsobí nenápadne, avšak z vnútra je nádherne barokovo zdobený. Patrí medzi pamiatky chránené UNESCO-m aj vďaka tomu, že je najväčším dreveným kostolom v Európe. Okrem kostola si pozrieme i starobylé jadro mesta a prejdeme sa malebnými uličkami. 

Pokračujeme na najväčší zámok Dolného Sliezska, Ksiaȥ. Nachádza sa na vysokom skalnatom výbežku v nadmorskej výške 365 metrov a má viac ako 400 miestností, mnohé z nich sú bohato zdobené a asi najkrajšia Maximiliánova sála. Zaujímavosťou je, že si ho za svoje možné sídlo vybral Adolf Hitler. V tom čase boli pod zámkom vykopané hlboké šachty a tunely, ktoré zrejme mali slúžiť na úschovu cenností a tajných dokumentov. Dnes ich je možné navštíviť.

Odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom Neoplan,služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 1x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v 3* hoteli
  • 1x raňajky
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

  • Vstupné do pamiatok
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 26 EUR/osoba
  • Komplexné cestovné poistenie: 3,60 EUR/osoba/zájazd
  • Miestenka v autobuse na konkrétné sedadlo: 4 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta:

Nitra, Topoľčany, NMnV, Púchov, Považská Bystrica, Žilina: 6,- EUR/osoba, 
Bánovce nad Bebravou, Trenčín - bez príplatku

Druh zájazdu:

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€]
05.09.2020 87,90

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.