Školský zájazd: Osvienčim - Krakow - soľná baňa Bochnia

< >
<
>
Cena zájazdu: 
57

Dvojdňový poznávací školský zájazd do koncentračného tábora v Osvienčime, historického centra Krakow a soľnej bane Bochnia

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Príchod do Osvienčimu dopoludnia. Počas cesty krátke prestávky na toaletu.

Návšteva štátneho múzea. Bývalý koncentračný tábor Auschwitz - Birkenau, ktorý bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor počas II.svetovej vojny. Bol zriadený v roku 1941 neďaleko zajateckého tábora Auschwitz a polského mestečka Osvienčim. Vchod do tábora tvorí dominantná vstupná brána nad ktorou sa týči nápis: „Arbeit macht frei“ – práca oslobodzuje. Prehliadka s miestnym sprievodcom v slovenskom/českom jazyku so slúchadlami cca 3,5 hod., ktorá je rozdelená na dve časti. Najskôr navštívime tábor v Osvienčime a následne sa presunieme do neďalekého tábora Birkenau. Po skončení prehliadky presun autobusom do Krakova, ubytovanie. Popoludní prehliadka Starého mesta Krakow, historická budova univerzity Kolegium Maius, Hlavné námestie Rynek Glówny, Floriánska ulica s bránou, Staré hradby s baštou Barbakan, Mariánsky kostol Nanebovzatia  Panny Márie s gotickým oltárom a mestská tržnica Sukienica. Voľný program.

2. Deň:

Raňajky, odchod z hotela, prehliadka so sprievodcom: Hradný komplex Wawel s areálom kráľovského zámku a gotickou katedrálou so známym zvonom Zygmund, Po prehliadke zraz pri autobuse a odchod do soľnej bane Bochnia.

Bochnia - soľná baňa patrí medzi najstaršie bane v Poľsku a je o niečo staršia od svojej sestry neďalekej Wieliczky. Ťazba sa tu datuje už od roku 1248 a v hĺbke 200m ponúka zaujímavé banské diela, ako komory, expozície starých banských strojov či drevenú kaplnku so sochami a obrazmi, ktorej súčasťou je aj oltár zo soli. Soľná baňa je zapísaná na zozname UNESCO. Zvláštnou atrakciou je aj multimediálna expozícia, ktorá približuje dejiny ťažby soli. Zaujímavými atrakciami v priestoroch bane sú jazda na banskom vláčiku, alebo podzemnú plavbu člnmi,  či   zjazd najdlhšou 140 m kĺzačkou, ktorá spája 2 úrovne bane. Unikátnou a jedinečnou atrakciou je aj podzemná multimediálna výstava, ktorá umožňuje spoznať  históriu v doteraz nespoznanej podobe. Návšteva múzea Arthropoda – najväčšia stála expozícia motýľov na svete. Prehliadka končí s pobytom v najväčšej komore Ważyn, kde sa nachádza reštaurácia "Ważynek", obchod so suvenírmi, športové ihrisko a detské ihrisko. Tento unikátny priestor bol kedysi inak usporiadaný a slúžil pre kone, ktoré pracovali na blízkym bežeckom páse cez Ważynovu šachtu. 

Popoludní zraz na určenom mieste a odchod na Slovensko.

Návrat vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK

  • Prehliadka Osvienčimu a Krakowa so slovenským sprievodcom

  • Pedagogický dozor: 2 miesta zdarma, minimálny počet 40 študentov

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie UNIQA: 2,60 EUR/osoba

  • Vstupné a prehliadka bane Bochnia: cca 30 Zl/osoba

  • Vstupy: WAWEL – kráľovsky hrad: 19 Zl študent, Štátne izby: 11 Zl, KATEDRÁLA - Zygmundov zvon, múzeum: 7 Zl študent, Mariánska bazilika polovica chrámu zdarma, polovica chrámu s oltárom: 6 Zl.

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€] Cena dieťa [€] Cena študent [€]
11.04.2019 59,00

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.