Školský zájazd: Orlie hniezdo, Salzburg a Hallstatt

< >
<
>
Cena zájazdu: 
104

2- dňový poznávací zájazd počas ktorého spoznáme Orlie hniezdo, Salzburg a jazero a mesto Hallstatt

1. Deň:

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

Príchod do národného parku Berchtesgaden a presun na vrchol  k reštaurácií Kehlsteinhaus, čiže Orliemu hniezdu – kedysi horskému sídlu, ktoré bolo postavené ako dar k Hitlerovým päťdesiatým narodeninám vo výške 1834 m. s krásnym výhľadom na Alpy. Najskôr sa zvezieme po unikátnej ceste Kehlsteinstrasse špeciálne upraveným miestnym autobusom. Odtiaľ sa vyvezieme pôvodným mosadzným výťahom až k terajšej reštaurácii ponúkajúcej výhľad, ktorý bol kedysi určený len pre Hitlera a jeho suitu. Naskytne sa nám krásny rozhľad na vrcholy Alp, okolité dedinky a jazero Königsee. Pri peknom počasí je dokonca z vrcholu vidno až do vzdialenosti 200km.

Po návrate do Obersalzbergu pokračujeme do Salzburgu kde navštívime  pevnost Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Táto dominanta mesta vybudovaná  v 11. storočí je največšia dokonale zachováná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto. Po prehliadke dchod na ubytovanie v okoli.

2. Deň:

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke nádherného barokového Salzburgu o ktorom se právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska pokračujeme navštevou kúzelných záhrad zámku Mirabell, ktoré vytvorili podľa návrhu slavného barokového architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme Pegasovu fontánu, barokové sošky, kvetinové mozaiky. Určite neobídeme aj rodný dom W.A. Mozarta, ktorý nájdete na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a historiclé námestie Rezidenzplatz, Z ďalších zaujímavých miest vyberáme arcibuskupský palác, kostol Františkánov ďalej  Domplatz a Kapitelplatz. Počas našej prehliadky ešte môžeme vidieť Festpielenhaus (divadlo vytesané do skaly) a v čase voľného programu napríklad ochutnať Mozartove gule alebo iné miestne dobroty a prejsť sa ulicami Salzburgu a obdivovať miestnu architektúru

Následne pokračujeme návštevou Hallstattu - mestečka v rakúskych horách na brehu jazera, kde nás očaria typické alpské domčeky okolo jazera a uličky plné kaviarní. Medzi zaujímavosti tu patrí Soľná baňa, prechádzka k vodopádu, či plavba po jazere a hlavne okolité hory a príroda.

Popoludní cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko. Návrat v nočných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 1x ubytovanie v hoteli s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do  pamiatok a atrakcií

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 3,60 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 25 Eur/ osoba/ noc
  • Orientačné ceny vstupov: Orlie hniezdo: 15 EUR, plavba jazerom: od 10 EUR/ dospelí a 8 EUR/ deti, Mozartov rodný dom: od 4 EUR, Pevnosť Hohensalzburg: 12 EUR (vrátane obojsmer. lanovky)
  • Večera: od 11 EUR/ osoba

Nástupné miesta:  

Podľa požiadaviek po celom Slovensku

 

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena študent [€]
24.05.2021 104,00

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.