Školský zájazd: Schönbrunn, Viedeň - 2 dni

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová

Najbližšie termíny:

štvrtok, 20 október, 2022
Cena študent 1: 
79.90

Konečná cena:

79,90

Dvojdňový školský zájazd s poznávaním Viedne ochutnávkou v čokoládovni a návštevou Schönbrunnu

Program:

1. Deň:

Odchod z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Predpoludním príchod do Kittsee, kde návštívime čokoládovnu rodinnej firmy Hauswirth, ktorá sa svojimi výrobkami preslávila nielen v Rakúsku, ale aj po celej Európe, Amerike i svete.

Po prehliadke vo výrobnej hale možnosť nákupu sladkostí vo firemnej predajni, kde je úplne bežné najprv ochutnať z otvorených obalov a vybrať si tak sladkosti podľa vlastnej chuti. Následne odchod do centra Viedne, pešia prehliadka mesta so sprievodcom – Hofburg, Stephanplatz a Stefansdom, Burgtheater, Radnica , Parlament, a ďalšie. V prípade záujmu voľný program na nákup suvenírov. Popoludní presun autobusom na hotel, ubytovanie.

2. Deň:

Raňajky, odubytovanie z hotela a presun do Schönbrunnu. Prehliadka exterierov zámku spolu so záhradami pripadne za poplatok aj interiér, návšteva Zoologickej záhrady v areáli zámockého parku.

Časť paláca a záhrad Schönbrunnu - bývalej cisárskej rezidencie je na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Schönbrunn je najstaršou zoologickou záhradou na svete, domovom viac ako 700 druhov - vrátane ohrozených zvierat a je rozdelená na niekoľko samostatných pavilónov. V pavilóne dažďového pralesa (Regenwaldhaus) nájdete na tisícoch štvorcových metrov pravú džungľu z Bornea s visiacimi netopiermi. Akváriá a teráriá obývajú zvieratá z oblasti Amazonky a korálových útesov. V polárnom pavilóne (Polarium) sa môžete stretnúť s tučniakmi alebo tuleňmi. Od roku 2006 je sprístupnený aj park nosorožcov. Vo výbehoch stretnete aj slony, hrochy, nosorožce, ľadové medvede, levy, tigre a rôzne druhy opíc. Pre deti i dospelých je v areáli veľa oddychových zón a interaktívnych hier.

Po prehliadke sa presunieme autobusom na Prater, kde navštívime múzeum Madame Tussauds. Múzeum má celkovú plochu 2000 m² a je rozdelené do viacerých tematických častí. Nájdete v ňom mnoho rakúskych významných osobností z rôznych oblastí - mnohé z nich určite poznáte či už z našej spoločnej histórie alebo aj zo súčasnosti. narazíte napríklad na cisára Františka Jozefa a jeho Sisi, Wolfganga Amadea Mozarta, Máriu Teréziu a celebrity napríklad Johnny Depp, Nicole Kidman, Robert Pattinson, Angelina Jolie alebo Michael Jackson či kapelu Queen.

Popoludní zraz na určenom mieste a odchod okolo 18.00 hod na Slovensko.

Návrat v podvečerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK

  • Hotelové ubytovanie na 1 noc v dvoj a troj- lôžkových izbách s príslušenstvom v hoteli

  • 1x raňajky formou bufetu

  • Pedagogický dozor 2 miesta zdarma, minimálny počet 40 žiakov

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie UNIQA: 3,60 EUR/ osoba/ zájazd

  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 30 EUR/ noc

  • Možné vstupy do jednotlivých múzeí a atrakcií: Vstupné do ZOO: 12 EUR/ deti, 20 EUR/ dospelý- ceny sú orientačné
  • Muzeum MadameTussauds: od 9,00 EUR/študent, skupina

Nástupné miesta:

Podľa požiadaviek

Termín:  

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy autobusu.

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka - Školské výlety a exkurzie

Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.