Školská exkurzia: Terezin - Praha - Lidice

< >
<
>
Cena zájazdu: 
69

2- dňový školský zájazd, počas ktorého navštívime koncentračný tábor Terezín, obec Lidice, ktorá bola vyhladená nemeckými nacistami a spoznáme krásy stovežatej Prahy.

Program:

1. Deň:

Odchod z nástupného miesta v skorých ranných hodinách. Počas cesty pravidelné prestávky. Príchod do českého mesta Terezín v poludňajších hodinách.

Prehliadka bývalého nacistického koncentračného tábora nachádzajúceho sa v rovnomennej dávnej pevnosti. Tá bola postavená na konci 18. storočia a pôvodne slúžila na obranu mesta. V roku 1940, po obsadení Čiech a Moravy nemeckými vojskami bola využívaná ako väznica gestapa a koncentračný tábor pre Židov a odporcov nacistického režimu. Patrí jej smutné prvenstvo, a to ako najväčšiemu koncentračnému táboru v Čechách, pričom bránami prešlo 140 000 mužov, žien a detí.

Dnes je z Terezína jeden veľký pamätník pripomínajúci jeho temnú minulosť.

Po prehliadke presun do hlavného mesta – Prahy. Prehliadka toho najkrajšieho a najvýznamnejšieho z historického centra – Hradčany, Pražský hrad, Malostránske nám., Kampa, Karlov most, Staromestské nám., Orloj, Václavské  námestie. Odchod na hotel, ubytovanie. Voľný program.

2. Deň:

Raňajky, prehliadka Technického múzea, alebo návšteva ZOO s voľným programom, prípadne prehliadka centra mesta so sprievodcom.

Následne zraz pri autobuse a odchod do stredočeskej obce Lidice, ktorá bola počas 2. svetovej vojny vypálená, zrovnaná so zemou a väčšina obyvateľstva bola popravená alebo presunutá do koncentračných táborov. Udalosť pripomína pamätník – súsošie 82 zavraždených lidických detí a múzeum. Súčasťou prehliadky v múzeu je multimedialna expozícia - krátkym filmom je vysvetlená história Československa až do lidickej tragédie a následne samotná prehliadka exponátov doplnená fotkami pôvodných obyvateľov.

Odchod domov, pripadne po dohode možnosť zastávky v nákupnom centre počas cesty.

Návrat vo večerných hodinách.

Program zájazdu je možné meniť vopred po dohode..

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK

  • Hotelové ubytovanie na 1 noc v dvoj a troj - lôžkových izbách s príslušenstvom v hoteli

  • Raňajky formou bufetu

  • Pedagogický dozor 2 miesta zdarma, minimálny počet 40 študentov

  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok

Možné príplatky:

  • Vstupné muzeum Lidice: 45 CZK/študent, Múzeum v terezíne: cca 150 CZK /študent

  • Komplexné cestovné poistenie - študent: 2,80 EUR/študent/zájazd

  • Vstupy do pamiatok v Prahe

  • Miestna pobytová taxa, večera: 9 EUR/osoba

Nástupné miesta:

podľa požiadaviek kolektívu

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov.

Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa prejdenej trasy a km autobusu. Pre skupinu s menším počtom účastníkov radi pripravíme cenovú ponuku na mieru.

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€] Cena dieťa [€] Cena študent [€]
10.10.2019 69,00

Predbežná objednávka

Počet účastníkov