Praha, Kutná Hora a Hrad Karlštejn

< >
<
>

Trvanie:

2dní
1noc
Strava: 
Raňajky
Doprava: 
Autobusová

Konečná cena:

125,90

Zažite 2 dni spoznávaním a vyberte sa s nami do očarujúcej Kutnej Hory, spoznajte pamiatky historickej Prahy a navštívte hrad Karlštejn

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného miesta v skorších ranných hodinách. Nástupy počas cesty od Prievidze cez Trenčín až po Bratislavu. Príchod do Kutnej Hory predpoludním. Čaká na vás prehliadka mesta, ktoré je plné historických a kultúrnych pamiatok a popretkávané malebnými uličkami. 

Dominantou starého mesta je vysoká zvonica kostola sv.Jakuba dokončeného na prelome 14. a 15.storočia. Cestou k Chrámu sv. Barbory prejdete úzkymi kamennými uličkami a v jednom mieste sa ulica rozšíri natoľko až pripomína bulvár veľkomesta. Naskytne sa nám pohľad na obrovské jezuitské kolégium na jednej strane a kamenný múrik ozdobený sochami svätcov a anjelov na strane druhej. Pre ich počet sa často „jezuitská terasa" prirovnáva k slávnemu Karlovmu mostu ponad Vltavu. Naskytne sa nám odtiaľ krásny výhľad na mesto a spleť domov ponad ktorými sa týči zvonica sv.Jakuba. Na konci cesty sa objaví i Chrám svätej Barbory. Na priečelí dominujú desiatky malých, gotických vežičiek a krásou konkurovala i Pražskej katedrále, keď v 14. storočí mesto súperilo o moc s neďalekou Prahou.  Individuálne odporúčame prechádzku kamennými uličkami, ktoré lemujú malé rodinné penzióny, ale aj podniky a reštaurácie a sem tam sa dokonca objaví obchodík s tradičnými suvenírami. Kedže Kutnú Horu nepreslávil len Chrám sv. Barbory či ťažba striebra, ale kostnica naplnená tisíckami kostí tak stoji za návštevu i toto miesto ležiace v časti zvanej Sedlec.

Popoludní po príchode do Prahy si pozrieme Staromestské námestie, ktoré je najvýznamnejším v Prahe. Nájdem radnicu a Chrám Panny Marie pred Týnom spolu s dominantou - barokový Kostol sv. Mikuláša a samozrejme neobídeme ani známy Orloj, ktorý patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám. Cez Příkopy prejdete uličkami až ku Prašnej bráne, ktorá skôr slúžila ako sklad strelného prachu a kedysi dávno popod ňu prechádzali korunovačné sprievody českých kráľov. V súčastnosti sa na nej nachádza i vyhliadková veža vo výške 44 metrom. Postupne sa dostaneme až na  Václavské námestie - hlavnú pražskú tepnu, stredisko obchodného aj spoločenského života, ktoré bolo a asi i zostane svedkom mnohých významných historických udalostí a demonštrácií. Nájdete tu rôzne drahé obchody, luxusné hotely, zmenárne, obchody so suvenírmi a darčekovými predmetmi. Popoludní na nás čaká ubytovanie na hoteli, voľný program.

2. Deň:

Po raňajkách pokračujeme v prehliadke so sprievodcom, ktorú dnes začneme na Hradčanoch, kde dominuje najmä Pražský hrad a pozriete si aj Baziliku sv. Jiří a Katedrálu sv.Víta z vonku. Uvidíte Zlatú uličku, ktorá leží medzi hradčanskými múrmi a v súčasnosti tu sú galérie, originálne obchodíky a expozície. Postupne zídeme Zámocké schody až na Malostránske námestie, ktoré tvorí centrum Malej Strany a vytvára ho rad historických domov a palácov (Lichtenštajnský palác), ktoré spája dominanta námestia - Chrám sv. Mikuláša. Neďaleko odtiaľ sa nachádza i  Karlov most -  najstarší stojaci most cez rieku Vltavu v Prahe a druhý najstarší zachovaný most v Čechách. Ohraničujú ho 3 veže  a po okrajoch mosta je rozmiestnených 30 sôch a súsoší. Nasleduje krátky voľný program s možnosťou navštíviť iné zaujímavé miesta, obed.

Presunieme sa na Hrad Karlštejn patriaci k najnavštevovanejším hradom v čechách. Založený bol Karlom IV. a mal slúžiť ako jeho reprezentačné sídlo no neskôr slúžil ako miesto na úschovu cisárskych pokladov ako napríklad šperkov, českej koruny, svätých relikvií a iných kráľovských predmetov. Hrad prešiel niekoľkými rekonštrukciami a bol i námetom mnohých maliarov, básnikov a predovšetkým i v divadelnej hre Noc na Karlštejne dnes známej skôr v muzikálovej podobe.

Popoludní odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom,  služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 1x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v 3*** hoteli
  • 1x raňajky
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 3,60 EUR/osoba/zájazd
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu: 50 EUR/osoba/ zájazd
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlol: 5 EUR/osoba (miesto uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)
  • Poplatky za vstupy do pamiatok: Interiéry areálu Pražský hrad - veľký okruh 350 CZK, malý okruh 250 CZK - nie je povinné.
  • Kútna Hora: Chrám Sv. Barbory 85 CZK/dospelí, 65 CZK/seniori a deti 
  • Prehliadka na hrade Karlštejn: 220 CZK/ dospelí, 150 CZK/seniori na 65r. a deti

Zmena programu vyhradená, pokyny budú doručené e-mailom do 10 dní pred konaním zájazdu

Nástupné miesta:

 Prievidza, Nové Mesto n. Váhom, Piešťany, Trnava - 6 EUR/osoba

 Bánovce n./Bebr, Trenčín, Bratislava - Bez príplatku

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Možno vybrať maximálne 5 dospelých osôb. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Možno vybrať maximálne 3 deti. V prípade záujmu väčšieho počtu prosím vyplňte a odošlite tento formulár viackrát.
Dospelý 1
Dospelý 2
Dospelý 3
Dospelý 4
Dospelý 5
Dieťa 1
Dieťa 2
Dieťa 3
Začiarknutím súhlasite so spracovaním osobných údajov. Viac info o osobných údajoch nájdete tu: Odkaz na podstránku Ochrana osobných údajov (otvorí sa v novom okne)
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.