Poľsko: Krakow - Wieliczka - Zakopane

< >
<
>
Cena zájazdu: 
89
Termín: 
08.06.2019 do 09.06.2019

2- dňový poznávací zájazd za pamiatkami mesta Krakow, do soľnej bane Wieliczka a prihraničného mesta Zakopane

Program:

1. Deň:

Odchod  z nástupného miesta v NR v ranných hodinách, ďalšie nástupne miesta možné počas cesty až po Žilinu. Predpoludním príchod do Krakowa. Prehliadka mesta: hradný komplex Wawel, Staré mesto Krakowa, historická budova Jagellonskej univerzity, Hlavné námestie Rynek Glówny, Floriánska ulica s bránou, Staré hradby s baštou Barbakan, Mariánsky kostol  Nanebovzatia  Panny Márie s gotickým oltárom, mestská tržnica Sukienica. Voľný program spojený s návštevou adventných trhov s bohatou všadeprítomnou vianočnou výzdobou a možnosťou nákupu vianočných darčekov, občerstvením pri varenom vínku , alebo medovine na jednom z najstarších adventných trhov, ktorý je plný umelecko - remeselných predmetov, miestnych špecialit a zábavy. Odchod na ubytovanie.

2. Deň:

Raňajky. Presun autobusom do Wieliczky. Prehliadka Solnej bane s cca 3 km sprístupnenou trasou. Na tejto trase sa nachádzajú sochy od baníkov ale aj súčasných umelcov. Na konci turistickej trasy sa nachádza veľká sieň a kaplnka využívaná aj na rôzne oslavy a svadby. Okrem toho sa v turistickej časti bani nachádza aj podzemné jazero a expozícia dejín soľného baníctva. Voľný program.

Odchod na slovenskoso zastávkou v  Zakopanom. Medzi voľne aktivity v tomto stredisku patrí napríklad výstup pozemnou lanovkou Gubalowka. V jej konečnej stanici nájdete najmä úžasný výhľad na celé okolie. Či je leto, alebo zima, vždy sa tam budete cítiť ako v inom svete a pokojne môžete relaxovať aj pri šálke kávy a užívat si krásne výhľady na Tatry. Počas prechádzky rušnou ulicou Krupowski v centre mesta si môžete užiť nákupy rôzneho tovaru, alebo miestnych špecialit, či len tak využit možnosť a posedieť si v miestnych kaviarničkách, alebo sa poprechádzať dolinami poľských Tatier a naspäť sa zviezť na goralskom povoze ťahaného koňmi.

Podvečer odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • 1x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v 3* hoteli,
  • 1x raňajky formou bufetu,
  • Doprava klimatizovaným autobusom,služby miestneho sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

  • WAWEL – kráľovsky hrad 22,- ZL/11,- Zl študent , KATEDRÁLA - Zygmundov zvon, muzeum 12,- ZL/7,- Zl študent, Mariánska bazilika polovica chrámu zdarma, polovica chrámu s oltárom 6,- ZL,  Soľná baňa Wieliczka 55,- Zl / 38,- Zl študent.
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu 21 EUR/osoba
  • Komplexné cestovné poistenie  3,20 EUR/ osoba/zájazd
  • Miestenka v autobuse na rad sedadiel - 4 EUR/osoba (miesto treba uviest pri objednávke)
  • Vstupné Wieliczka: od 18 EUR/osoba

Nástupné miesta:

NR, TO, PD, PU, PB, ZA - 4 EUR/osoba, BN, TN - bez príplatku

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Počet účastníkov