Orlie hniezdo, jazero Königsee, Salzburg

< >
<
>
Cena zájazdu: 
145
Termín: 
19.10.2018 do 21.10.2018

3- dňový poznávací zájazd s návštevou Orlieho hniezda, neďalekej soľnej bane, jazera Königssee a Salzburgu

1. Deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. nástupy po Bratislavu. Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

Príchod do národného parku Berchtesgaden a presun na vrchol  ku čajovni Kehlsteinhaus, čiže Orliemu hniezdu – horskému sídlu, ktoré bolo postavené ako dar k Hitlerovým päťdesiatým narodeninám vo výške 1834 m. s krásnym výhľadom na Alpy.

Najskôr sa zvezieme po unikátnej ceste Kehlsteinstrasse špeciálne upraveným miestnym autobusom. Odtiaľ sa vyvezieme pôvodným mosadzným výťahom až k terajšej reštaurácii ponúkajúcej výhľad, ktorý bol kedysi určený len pre Hitlera a jeho suitu. Naskytne sa nám krásny rozhľad na vrcholy Alp, okolité dedinky a jazero Königsee. Pri peknom počasí je dokonca z vrcholu vidno až do vzdialenosti 200km.

Po návrate do Obersalzbergu pokračujeme k jazeru Königssee. Z prístavu sa preplavíme lodičkou ku kostolu sv. Bartolomeja. Prezrieme si kaplnku a jej okolie prípadne možnosť nakupu suvenírov a návšteva kaviarní a restaurácií. Odchod na ubytovanie v okoli.

2. Deň:

Raňajky, odchod do soľnej jaskyne v Berchtesgadene.

Prvá zmienka o soľnej bani pochádza z 12. storočia a od 19. st. bola slaná voda  z bane privádzaná potrubím do 29 km vzdialených termálnych kúpeľov. Dnes je táto slaná voda využívaná priamo v kúpeľoch Berchtesgadene. V solných baniach  sa povozíme na  banskom vláčiku do podzemia, poplavíme lodičkou s doprovodom svetelných efektov kryštálizujucej soli a na tých odvážnejších čaká aj zjazd strmou šmýkačkou.

Popoludní návšteva mestečka Bechrtesgaden. Voľno na nákup suvenírov a prehliadku mesta, podvečer odjazd na hotel.

3. Deň:

Raňajky, prehliadka historického Salzburgu.

Prehliadku nádherného barokového Salzburgu o ktorom se právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska, začneme v pevnosti Hohensalzburg, na ktorú sa dostaneme po viac ako sto rokov starou lanovkou. Pevnosť vybudovaná  v 11. storočí je največšia dokonale zachováná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto.

Následne navštívime kúzelne záhrady zámku Mirabell, ktoré vytvorili podľa návrhu slavného barokového architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme Pegasovu fontánu, barokové sošky, kvetinové mozaiky. Určite navštívime rodný dom W.A. Mozarta, ktorý sa nedá obísť, historiclé námestie Rezidenzplatz, arcibuskupský palác, ďalej k Domplatzu a Kapitelplatzu, kostolu Františkánov. Počas našej prehliadky ešte môžeme vidieť Festpielenhaus (divadlo vytesané do skaly) a ochutnáme napríklad Mozartove gule alebo iné miestne dobroty.

Podvečer cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko.

 

Pre skupiny nad 40 osôb 2 miesta zdarma a možnosť výberu iných termínov.

 

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom Neoplan, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 2x ubytovanie v hoteli s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do miest a pamiatok a atrakcií

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 4,80 EUR/osoba/zájazd
  • Orientačné ceny vstupov: Orlie hniezdo: 15,- EUR, plavba jazerom Königssee: 14,- EUR, Soľná jaskyńa: 15,- EUR
  • Miestenka v autobuse na konkrétny pár sedadiel: 4 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)
  • Miestna pobytová taxa

Nástupné miesta:  

PD, PE, NMnV, PN, TT - 5,- EUR/ osoba, BNB, TN, BA - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Predbežná objednávka

Počet účastníkov