Orlie hniezdo, jazero Königsee a Salzburg

< >
<
>
Cena zájazdu: 
129
Termín: 
12.10.2019 do 13.10.2019

Úžasný 2- dňový poznávací zájazd počas ktorého návštívime Orlieho hniezdo, Salzburg a jazero Königsee 

1. Deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách. nástupy po Bratislavu. Tranzit cez Rakúsko s prestávkami.

Príchod do národného parku Berchtesgaden a presun na vrchol  ku čajovni Kehlsteinhaus, čiže Orliemu hniezdu – horskému sídlu, ktoré bolo postavené ako dar k Hitlerovým päťdesiatým narodeninám vo výške 1834 m. s krásnym výhľadom na Alpy.

Najskôr sa zvezieme po unikátnej ceste Kehlsteinstrasse špeciálne upraveným miestnym autobusom. Odtiaľ sa vyvezieme pôvodným mosadzným výťahom až k terajšej reštaurácii ponúkajúcej výhľad, ktorý bol kedysi určený len pre Hitlera a jeho suitu. Naskytne sa nám krásny rozhľad na vrcholy Alp, okolité dedinky a jazero Königsee. Pri peknom počasí je dokonca z vrcholu vidno až do vzdialenosti 200km.

Po návrate do Obersalzbergu pokračujeme k jazeru Königssee. Z prístavu sa preplavíme lodičkou ku kostolu sv. Bartolomeja. Prezrieme si kaplnku a jej okolie prípadne možnosť nakupu suvenírov a návšteva kaviarní a restaurácií. Odchod na ubytovanie v okoli.

2. Deň:

Raňajky, prehliadka historického Salzburgu.

Prehliadku nádherného barokového Salzburgu o ktorom se právom tvrdí, že je druhým najkrásnejším mestom Rakúska, začneme v pevnosti Hohensalzburg týčiacu sa nad mestom, na ktorú sa dá dostať viac ako sto ročnou lanovkou. Táto dominanta mesta vybudovaná  v 11. storočí je največšia dokonale zachováná pevnosť v strednej Európe. Odtiaľ sa nám naskytne pôsobivý výhľad na celé mesto.

Následne navštívime kúzelne záhrady zámku Mirabell, ktoré vytvorili podľa návrhu slavného barokového architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme Pegasovu fontánu, barokové sošky, kvetinové mozaiky. Určite odporúčame navštíviť aj rodný dom W.A. Mozarta, ktorý nájdete na rušnej ulici Getreidegasse číslo 9 a historiclé námestie Rezidenzplatz, Z ďalších zaujímavých miest vyberáme arcibuskupský palác, kostol Františkánov ďalej  Domplatz a Kapitelplatz. Počas našej prehliadky ešte môžeme vidieť Festpielenhaus (divadlo vytesané do skaly) a v čase voľného programu napríklad ochutnať Mozartove gule alebo iné miestne dobroty a prejsť sa ulicami Salzburgu a obdivovať miestnu architektúru.

Podvečer cesta späť s krátkymi prestávkami na Slovensko.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom Neoplan, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • 1x ubytovanie v hoteli s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov do  pamiatok a atrakcií

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie: 3,60 EUR/ osoba/zájazd
  • Príplatok za 1- lôžkovú izbu: 25 Eur/ osoba/ noc
  • Orientačné ceny vstupov: Orlie hniezdo: 15 EUR, plavba jazerom Königssee: 14 EUR/ dospelí a 7,50 EUR/ deti, Mozartov rodný dom: 10 EUR, Pevnosť Hohensalzburg: 11 EUR (vrátane obojsmer. lanovky)
  • Miestenka v autobuse na konkrétne sedadlo: 4 EUR/osoba (uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta:  

PD, NM, PN, TT -  7 EUR/ osoba, 

BN, TN, BA - bez príplatku

 

Druh zájazdu:

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€] Cena dieťa [€] Cena študent [€]
12.10.2019 129,00
28.09.2019 129,00

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.