Hrad Bouzov a Olomoucké poklady

< >
<
>
Cena zájazdu: 
79,90
Termín: 
23.05.2020

2 - dňový poznávací zájazd počas ktorého navštívime Olomouc a jeho okolie, zámok Bouzov a nahliadneme do výroby olomouckých pochúťok

Program:

1. Deň:

Odchod v skorších ranných hodinách z Nitry, Prievidze, Topoľčian, Bánoviec nad Bebravou a Trenčína. Dopoludnia príchod do Olomouca.

Počas konania výstavy kvetov - Flóra je možná jej Individuálna návšteva. Počas našej návštevy Olomouca, ktorý je právom nazývaný aj historickou metropolou celej Moravy na nás čaká pešia prehliadka centra mesta. Pozrieme si Katedrálu sv. Václava, ktorá je hlavnou dominantou mesta a je v nej umiestnený najväčší zvon na Morave. Centru mesta dominuje radnica s radničnou vežou, z ktorej je možnosť výhľadu na široké okolie. Na jednej zo stien radnice nájdete Orloj, ktorý sa tu nachádza od 15. storočia. a jeho súčasná podoba sa nesie v duchu socialistického realizmu. Neďaleko stojí Stĺp Nejsvätejšej Trojice vysoký až 35 metrov a jeho súčasťou je i malá kaplnka. Po prehliadke voľno na obed a prípadné nákupy. Popoludní presun na Svätý Kopeček. Prehliadka Baziliky Panny Márie, možnosť navštíviť ZOO alebo sa pokochať výhľadom na široké okolie počas voľného programu . 

Podvečer odchod na hotel, ubytovanie.

2. Deň:

Po raňajkách presun autobusom do Loštíc. Navštívime Múzeum Olomouckých tvarôžkov, ktoré nám umožní nahliadnuť do histórie výroby týchto preslávených syrových pochúťok. Následne môžeme navštíviť podnikovú predajňu a vybrať si tak zo širokej ponuky špecialít z Olomouckých tvarôžkov a taktiež z miestnych regionálnych produktov. Voľný program na obed, nákup suvenírov.

Následne odchod do Bouzova. Prehliadka zámku a jeho okolia.
Tento romantický hrad založený na prelome 13. a 14. storočia sa nachádza v malebnej krajine Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 ho striedavo vlastnili príslušníci rôznych českých a moravských rodov, potom panstvo s hradom kúpil rád nemeckých rytierov. Od roku 1945 je majetkom štátu a v roku 1999 bol vyhlásený za národnú kulturnú pamiatku. Počas prehliadky budete mať možnosť nazrieť do honosne zariadených interiérov a prezrieť si napríklad rytierske sály, jedálne, stĺpovú sieň, reprezentačné kráľovské izby, zbrojnice, lovecké siene či kaplnky.

Popoludní o 17-tej zraz pri autobuse a odchod na Slovensko.

Návrat vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • Ubytovanie na 1 noc v 3* hoteli s raňajkami
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

  • Komplexné cestovné poistenie 3,60 EUR/ osoba/ zájazd
  • Múzeum Olomouckých tvarúžkú: 60 CZK/dospelá osoba, Hrad Bouzov: 170 CZK/dospelá osoba, 120 CZK/seniori,deti a študenti
  • Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 28 EUR/osoba
  • Miestenka v autobuse na sedadlo: 5 EUR/osoba (konkrétné miesto uviesť do poznámky pri objednávke zájazdu)

Nástupné miesta:

  •  Nitra, Prievidza, Topoľčany -  6 EUR/ osoba
  •  Bánovce nad Bebravou, Trenčín - bez príplatku

Druh zájazdu:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€]
23.05.2020 79,90
05.09.2020 79,90

Predbežná objednávka

Počet účastníkov
CAPTCHA
Prosím kliknite do štvorčeka aby sme overeli, že ste návštevník a nie ste spamovací robot. Ďakujeme.