Krakow - Wieliczka - Zakopane

< >
<
>
Cena zájazdu: 
84
Termín: 
02.12.2017 do 03.12.2017

2. dňový poznávací zájazd za pamiatkami mesta Krakow, do soľnej bane Wieliczka a prihraničného mesta Zakopane

Program:

1. Deň:

Ak túžite zažiť krásnu a neopakovateľnú atmosféru Vianoc na zaujímavych miestach určite nevynechajte poľské vianočné trhy v Krakove.

Odchod  z nástupného miesta v PD, BN v ranných hodinách, ďalšie nástupne miesta počas cesty v TN, PU, PB a ZA. Predpoludním príchod do Krakowa. Prehliadke mesta: hradný komplex Wawel, Staré mesto Krakowa, historická budova Jagellonskej univerzity, Hlavné námestie Rynek Glówny, Floriánska ulica s bránou, Staré hradby s baštou Barbakan, Mariánsky kostol  Nanebovzatia  Panny Márie s gotickým oltárom, mestská tržnica Sukienica.

Po prehliadke voľno na vianočných trhoch. Trhy na rozľahlom námestí v centre, nazývanom Rynek Główny, sa v zime menia na svetlami sa ligotajúcu krajinu ako z rozprávky. Pohostinnosť a priateľská atmosféra vo vás zanechá príjemny pocit na ktorý budete radi spomínať. Tradičné drevenné stánky ponúkajú okrem domácich poľských špecialít ako knedlíky, syry či pečené klobásky a jaternice aj rôzne druhy mäsa a pečené ryby, či na zohriatie horúce vínko s korením alebo vianočný punč s rôznymi príchuťami. K tomu si tu môžete vychutnať aj niečo naozaj netradičné – pitný med, alebo čerstvý domáci chlieb. Trhy ponúkaju nákup širokeho množstva rôznych vianočných ozdôb a darčekových predmetov z rôznych materiálov. Ubytovanie na hoteli.

2. deň

Raňajky. Presun autobusom do Wieliczky. Prehliadka Solnej bane s cca 3 km sprístupnenou trasou. Na tejto trase sa nachádzajú sochy od baníkov ale aj súčasných umelcov. Na konci turistickej trasy sa nachádza veľká sieň a kaplnka využívaná aj na rôzne oslavy a svadby. Okrem toho sa v turistickej časti bani nachádza aj podzemné jazero a expozícia dejín soľného baníctva. Voľný program.

Odchod do Zakopaneho. Medzi voľne aktivity v tomto stredisku patrí napríklad výstup pozemnou lanovkou Gubalowka. V jej konečnej stanici nájdete najmä úžasný výhľad na celé okolie. Či je leto, alebo zima, vždy sa tam budete cítiť ako v inom svete a pokojne môžete relaxovať aj pri šálke kávy a užívat si krásne výhľady na Tatry. Počas prechádzky rušnou ulicou Krupowski v centre mesta si môžete užiť nákupy rôzneho tovaru, alebo miestnych špecialit, či len tak využit možnosť a posedieť si v miestnych kaviarničkách, alebo sa poprechádzať dolinami poľských Tatier a naspäť sa zviezť na goralskom povoze ťahaného koňmi.

Podvečer odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

  • 1x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v 3* hoteli,
  • 1x raňajky formou bufetu,
  • Doprava klimatizovaným autobusom,služby miestneho sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK
  • Prehliadky podľa programu bez vstupov

Možné príplatky:

  • WAWEL – kráľovsky hrad 22,- ZL/11,- Zl študent , KATEDRÁLA - Zygmundov zvon, muzeum 12,- ZL/7,- Zl študent, Mariánska bazilika polovica chrámu zdarma, polovica chrámu s oltárom 6,- ZL,  Soľná baňa Wieliczka 55,- Zl / 38,- Zl študent.
  • Príplatok za jednolôžkovú izbu 19 Eur/osoba
  • Komplexné cestovné poistenie 4 Eur/ osoba/zájazd
  • miestenka v autobuse - 5 Eur/osoba

Nástupné miesta:

PD, BN, TN, PU, PB, ZA

Druh zájazdu:

Krajina:

Tabuľka termínov s cenami

Termín Cena dospelý [€] Cena dieťa [€] Cena študent [€]
02.12.2017 84,00
16.12.2017 84,00

Predbežná objednávka

Počet účastníkov